امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 18
۲۱:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120732
تاریخ انتشار: ۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مریوان، امید کریمیان ظهر امروز در آیین پایانی نهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان در سالن

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مریوان، امید کریمیان ظهر امروز در آیین پایانی نهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی این شهر با تسلیت وفات آیت‌الله مهدوی کنی به مقام معظم رهبری و مردم مسلمان ایران اظهار کرد: خلأ از دست دادن این شخصیت والا هیچ‌گاه پر نخواهد شد.

وی افزود: باید مردم و مسئولان همگی در راستای اهداف و آرمان‌های آیت‌الله مهدوی کنی و شخصیت‌های برجسته نظام اسلامی گام برداریم و برای عزت و سربلندی روزافزون ایران اسلامی همت گماریم.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی در بخشی دیگر از سخنان خود به نقش تئاتر خیابانی در تبادل فرهنگ، سنن و آیین‌های اقوام و مذاهب اسلامی اشاره کرد و گفت: هرگاه کشوری بخواهد در سطح بین‌المللی استقلال و اقتدار خویش را به دیگر کشورها نشان دهد از فرهنگ، سنن و آیین‌هایش بهره می‌گیرد.

کریمیان افزود: به حق می‌توان گفت که ایران اسلامی زادگاه تئاتر و هنرهای نمایشی بوده و استان کردستان جایگاه ویژه‌ای در این عرصه دارد و مریوان پایتخت تئاتر ایران است.

وی اظهار داشت: نقش تئاتر و هنرهای نمایشی در انتقال ارزش‌ها، مبانی هویت‌بخش فرهنگی و باورهای اقوام و مذاهب بسیار مهم بوده و باید این را در نظر گرفت که در برهه زمانی کنونی که دشمنان اسلام و ایران برای نابودی اسلامی و انسان‌ها به اجرای نمایش در خیابان‌های کوبانی، شنگال، غزه و فلسطین می‌پردازند؛ مردمانی خیرخواه در مریوان نیز وجود دارند که برای اعتلای اسلام و مسلمین و انسانیت تلاش می‌کنند.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی در بخشی دیگر از سخنان خود اظهار داشت: مریوان خواستگاه بزرگان و علمای برجسته دینی و ادبی همچون ماموستا قانع، ماموستا ناری، ماموستا مصنف چوری و صدها دانشمند و عالم فرزانه است و جایگاه کنونی این شهرستان در عرصه هنرهای نمایشی کشور و حتی جهان بی‌ضابطه نبوده است.

کریمیان ابراز امیدواری کرد که در دوره‌های آتی جشنواره شاهد حضور گسترده‌تر گروه‌های خارجی باشیم و زمینه برای اجرای عمومی کارها و حمایت از هنرمندان فراهم شود.

وی همچنین از مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست تا ردیف اعتباری را برای تأمین هزینه‌های جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان به مجلس پیشنهاد کنند.

کریمیان افزود: نمایندگان مردم کردستان در مجلس از این پیشنهاد تا حصول نتیجه حمایت خواهند کرد.

انتهای پیام/79006/صا30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها