امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۲۱:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120735
تاریخ انتشار: ۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در ادامه گفت‌وگو با اهالی قرآن کریم با موضوع راه‌های عمومی کردن فهم قرآن دقایقی ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در ادامه گفت‌وگو با اهالی قرآن کریم با موضوع راه‌های عمومی کردن فهم قرآن دقایقی را با «محمد‌رضا شهیدی‌پور» به گفت‌وگو نشستیم.

خداوند قرآن را آسان نازل کرده است

شهیدی‌پور فهم قرآن را آسان دانست و گفت: همانطور که خداوند بیان کرده مطالب قرآن به گونه‌ای است که فهم آن آسان است، اما آنچه مهم است این است که ما باید مفاهیم قرآن را به‌ گونه‌ای بیان کنیم که عموم مردم بفهمند. پس خداوند قرآن را آسان فرستاده و ما هستیم که باید آن را قابل فهم بیان کنیم.

وی مطرح کردن مفاهیم آیات با زبان ساده را وظیفه اصلی مبلغان قرآن دانست و گفت: فرهیختگان قرآنی باید مفاهیم قرآن را در حد فهم مردم بیان کنند در حالی که متأسفانه اغلب تفاسیر موجود هم کاملاً تخصصی است و باید کتب تفسیر را برای عموم مردم نوشت.

بیان نکات کاربردی باعث احساس نیاز به قرآن می‌شود

این استاد قرآن کریم بیان نکات کاربردی قرآن را یکی دیگر از راه‌های عمومی کردن فهم قرآن دانست و گفت: نخبگان قرآنی باید مطالب را به صورت کاربردی برای مردم بیان کنند به این صورت که اگر مردم کمبودی دارند این کمبود را با قرآن جبران کنند. در این صورت هم فاصله مردم با قرآن کم می‌شود و هم قرآن به متن زندگی آنها وارد می‌شود. با این اتفاق مردم به قرآن احساس نیاز می‌کنند و خودشان به دنبال فراگیری می‌روند.

وی قرائت قرآن را یکی از راه‌های مهم رسیدن به فهم قرآن دانست و گفت: باید مردم فواید خواندن قرآن را بفهمند و اگر قرآنی می‌بینند آن را بردارند و چند آیه هم که شده بخوانند. زیرا فهم و انس با قرآن، با این کار محقق می‌شود.

قرآن محور کار‌های تبلیغی ما باشد

شهیدی‌پور با اشاره به ضرورت محور قرار دادن قرآن در کار‌های تبلیغی گفت: باید قرآن کریم محور تبلیغ ما باشد و بر اساس آیات قرآن به تبلیغ موضوعات مختلف بپردازیم. با این کار می‌توانیم اعجاز قرآن را به مردم معرفی و آنها را به سمت یادگیری و فهم قرآن هدایت کنیم.

انتهای پیام/م.خ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها