امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۰:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120742
تاریخ انتشار: ۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وی در این سفر و در اختتامیه این رویداد سینمایی جوایز سینمای ایران را در جشنواره بغداد دریافت کرد. ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وی در این سفر و در اختتامیه این رویداد سینمایی جوایز سینمای ایران را در جشنواره بغداد دریافت کرد. همچنین در این مراسم از حضور و حمایت جمهوری اسلامی ایران از جشنواره فیلم بغداد قدردانی شد.

وی در ادامه این سفر از مرکز تجارى جدید بغداد "منصور مال" که داراى ٥ سالن سینماى مجهز به آخرین تکنولوژى روز با ظرفیت متوسط هر سالن ١٥٠ نفر است بازدید کرد. مجموعه سینمایى منصور تنها سینماى بغداد است که با مدیریت حرفه اى این مجموعه، آخرین آثار سینمایى جهان هم زمان با اروپا و امریکا در این سالن ها به نمایش در مى آید.

مدیرکل امور جشنواره ها و همکاری های بین الملل سازمان سینمایی در نشستی با مدیریت این سینما مذاکراتی را برای اکران آثار سینمایی در بغداد و این سینما انجام داد. در این نشست توافق شد آثار ایرانی بر اساس جدول زمان بندى سالانه از نیمه دوم آبان ماه با پشتیبانی سازمان سینمایی از صاحبان فیلم های ایرانی به اکران شود.

در بخش دیگرى از ملاقات های امینی با مدیران فرهنگی عراق، نحوه حضور و میزان مشارکت سازمان سینمایى در جشنواره بین المللى بهاره بغداد که نوروز سال ۹۴ نخستین دوره آن برگزار می شود مورد بحث قرار گرفت . بر اساس توافق های انجام شده کار گروه ویژه و مشترکى پیشنهادات طرفین را در این باره بررسى و در اسرع وقت نسبت به اجراى توافقات اقدام می کنند.

همچنین حضور جمهورى اسلامى ایران به عنوان شرکت کننده ى فعال در این فستیوال مورد توافق قرار گرفت.

همچنین در نشست مدیر کل جشنواره ها و همکاری های بین المللی سازمان سینمایی با مقامات ارشد وزارت فرهنگ عراق، لزوم اجرایى شدن توافقات قبلى مورد تاکید طرفین قرار گرفت و به همین منظور برنامه هاى عملیاتى دوره هاى تکمیلى  فیلمسازان و عکاسان عراقى و همچنین برنامه هاى آموزشى و پیوسته فیلمسازان جوان عراق تدوین شد. بر این اساس در یک ماه آینده شاهد برپایی نخستین دوره آموزشی فیلمسازان عراقی با همکاری سازمان سینمایی خواهیم بود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها