امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۸:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120765
تاریخ انتشار: ۱ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۲۵
تعداد بازدید: 25
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «بنجامین برادلی» که در بین سالهای 1968 تا 1991 بعنوان سردبیر روزنامه آمریکایی ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «بنجامین برادلی» که در بین سالهای 1968 تا 1991 بعنوان سردبیر روزنامه آمریکایی «واشنگتن‌پست» فعالیت می‌کرد و با افشای رسوای «واترگیت» موفق شد این روزنامه آمریکایی را به یکی از مهم‌ترین پایگاههای اطلاع‌رسانی مردم آمریکا ارتقا دهد، در سن 93 سالگی درگذشت.

رسوایی واترگیت نقطه عطف کسب اعتبار روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست در افکار عمومی مردم این کشور بود زیرا این افشاگری برای نخستین‌بار منجر به کناره‌گیری یک رئیس‌جمهور آمریکا شد.

رسوایی واترگِیت به وقایعی اطلاق می‌شود که در بین سالهای 1972 تا 1975 1975 در هتلی به همین نام در واشنگتن اتفاق افتاد که منجر به استیضاح و سپس کناره‌گیری «ریچارد نیکسون» رئیس‌جمهور وقت ایالات متحده آمریکا شد.

در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده آمریکا تعدادی از مأموران «اف‌بی‌آی» وارد ساختمان هتل واترگیت، محل استقرار ستاد انتخاباتی حزب دموکرات آمریکا شدند و دستگاه‌های شنود کار گذاشتند و سپس اسناد و مدارکی را برای اهداف مختلف به سرقت بردند. این اقدام غیر قانونی با پیدا شدن یک نوار چسب توسط یک مأمور حراست هتل بطور تصادفی لو رفت و روزنامه واشنگتن پست ازطریق دو نفر از روزنامه‌نگاران خود آن را به اطلاع افکار عمومی رساند.

بعدها مشخص شد که چنین اقداماتی قبلاً مکرراً انجام گرفته بوده‌است و تحقیقات بعدی نشان داد که عمق این‌گونه فعالیت‌های جاسوسی بسیار گسترده بوده ‌است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها