امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۱۱:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120839
تاریخ انتشار: ۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۰۷
تعداد بازدید: 68
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «یوال اشتاینیتز» وزیر اطلاعات و امور راهبردی رژیم‌صهیونیستی که به لندن سفر کرده، روز

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «یوال اشتاینیتز» وزیر اطلاعات و امور راهبردی رژیم‌صهیونیستی که به لندن سفر کرده، روز پنج‌شنبه پس از دیدار با «فیلیپ هاموند» وزیر خارجه انگلیس، گفت در این نشست نسبت به امضای توافقی که ایران را در آستانه هسته‌ای شدن قرار دهد، هشدار داده است.

«یفتاح کوریل» سخنگوی سفارت اسرائیل در لندن نیز دیدار اشتاینیتز با هاموند را «صریح و مثبت» توصیف کرده است. پیش از این اعلام شده بود که مذاکرات هسته‌ای ایران، اصلی‌ترین محور گفت‌وگوهای اشتاینیتز در سفر به لندن است.

وی روز پنج‌شنبه با شبکه اسکای‌نیوز نیز گفت‌وگو کرد. وی در ابتدای این نشست در مورد مصوبه اخیر پارلمان انگلیس در مورد به رسمیت شناختن دولت مستقل فلسطینی گفت کابینه اسرائیل از این مصوبه متعجب و شگفت‌زده شده است.

اشتاینیتز در ادامه سیاست کابینه رژیم‌صهیونیستی در سوءاستفاده از تهدید داعش و مقایسه گروه‌های مقاومت با این گروه تروریستی، گفت تل‌آویو به تهدیدی تروریستی مواجه است.

وی در پاسخ به سوال مجری که او را در مورد گسترش شهرک‌ها در کرانه باختری تحت فشار قرار داد، مدعی شد که این مشکل خاورمیانه نیست و اسرائیل هم 20 سال است که به دنبال صلح است.

او همچنین در مورد اینکه چرا میزان تلفات طرفین فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها تا این حد متفاوت است، مدعی شد که تل‌آویو سعی در دفاع از خود دارد، چراکه با تهدیدی برای بقای خود مواجه است.

اشتاینیتز که اسرائیل را «یک دموکراسی مدل غربی» خواند و گفت زنده ماندن چنین مدلی در خاورمیانه دشوار است. وی که در کابینه رژیم‌صهیونیستی مسئولیت پرونده هسته‌ای ایران را بر عهده دارد، گفت اسرائیل «کشوری کوچک» است و برنامه هسته‌ای ایران بزرگترین تهدید برای بقای آن به شمار می‌آید.

تازه‌ترین دور از مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 هفته گذشته در حالی به پایان رسید که طرفین برای رسیدن به توافق تا روز سوم آذر زمان دارند. با نزدیک شدن به ضرب‌الاجل مذاکرات، رژیم‌صهیونیستی مانند ادوار قبل رایزنی‌ها با کشورهای دخیل در این مذاکرات را تشدید کرده است.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار