امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۲:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120848
تاریخ انتشار: ۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از جیرفت، آیت‎الله کاظم صدیقی بعدازظهر امروز در جمع قضات منطقه جنوب کرمان در محل دادگستری این شهرستان با ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از جیرفت، آیت‎الله کاظم صدیقی بعدازظهر امروز در جمع قضات منطقه جنوب کرمان در محل دادگستری این شهرستان با تسلیت ارتحال آیت‎الله مهدوی‎کنی با اشاره به اینکه فتنه از خطرهای جدی و خط قرمز نظام جمهوری اسلامی است، اظهار داشت: اخیراً برخی‎ها با انجام تحرکاتی درصدد هستند تا فتنه را احیا کنند، اما نباید هرگز اجازه دهید که این امر تحقق یابد و باید همواره قدردان وفاق و وحدت در کشور باشیم.

وی ادامه داد: برخی‎ افراد جزو مهره‎های فتنه نیستند، اما از روی ناآگاهی و بی‎توجهی خود را در این مسیر قرار می‎دهند که شایسته است با پیشگیری جلوی اینگونه موارد گرفته شود.

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: دنیای استکبار درصدد است تا پایه و اساس نظام جمهوری اسلامی را از بین ببرد و بر همین اساس تحرکاتی در کشورهایی مانند سوریه و عراق انجام می‎دهد.

این مسئول با تأکید بر اینکه امنیت با هیچ نعمتی قابل قیاس نیست، تأکید کرد: فتنه بدعتی بسیار ناپسند، ضد امنیت و آغاز چالشی جدید است که با ایجاد آن توسط برخی عناصر تلاش می‎شود، امنیت ما به مخاطره بیفتد.

آیت‌الله صدیقی با بیان اینکه آمریکایی‎ها جنایت‎های زیادی در گذشته در کشور انجام دادند، عنوان کرد: اما با رهبری امام راحل توانستیم، پیروز شویم و همین امر موجب خشم آنان از این کشور و ملت شده است.

این استاد اخلاق، دستگاه قضایی را میزان دانست و متذکر شد: رسالت دادگستری این است که عدالت را اجرا کند و نمی‎تواند، قانون را بر مردم تحمیل کند؛ بر همین اساس تنها راه این است که مردم را هدایت کنیم.

وی، بیکاری را منشأ جرایمی مانند قاچاق و اعتیاد عنوان کرد و یادآور شد: اگر مسئولان طی 33 سال پس از انقلاب به جای هزینه تبلیغات خویش، اعتبارات را در راستای فرهنگ خرج می‎کردند، چنین مشکلاتی به وجود نمی‎آمد و جامعه از نظر روحی و روانی سالم بود.

آیت‌الله صدیقی از قرآن به عنوان نامه خداوند به بشریت یاد کرد و بیان داشت: قضات باید همواره عمل به توصیه‎های قرآن کریم و قرائت آن را مدنظر خویش قرار داده و براساس سبک زندگی اسلامی عمل کنند.

مشاور رئیس قوه قضائیه با تأکید بر اینکه قضات باید همواره منصفانه و عادلانه قضاوت کنند، گفت: مسئولان دستگاه قضا باید خود را از بطن مردم بدانند و در تمام عرصه‎ها با آنان همراه باشند.

وی با بیان این روایت که «از ظلم به فردی بترسید که کسی جز خداوند را ندارد»، اضافه کرد: نباید در پیشبرد روند کار ارباب رجوع‎ها سنگ‎اندازی کرد و یا کسی در این راستا تخریب شود.

این مسئول با اشاره به اینکه زندان و مجازات هدایتگر نیستند، تصریح کرد: باید روند حرکت ما به سوی هدایت باشد و تمام تلاش خود را در راستای رسیدن افراد به حق و حقیقت انجام دهیم.

آیت‌الله صدیقی با بیان اینکه از پیامبر (ص) 4 هزار معجزه به ثبت رسیده است، عنوان کرد: اخلاق، رفتار و گفتار مسئولان قضایی از هرگونه مجازاتی تأثیرگذارتر است و می‎طلبد که آنان در تمام کارهای خود رضایت خداوند را مدنظر قرار دهند.

انتهای پیام/80001/ذ40/ف4004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها