امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۱:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120856
تاریخ انتشار: ۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
احمد امیرشاهی، مدیر آموزش و پرورش شهرستان نیمروز استان سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ...

احمد امیرشاهی، مدیر آموزش و پرورش شهرستان نیمروز استان سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اظهار داشت: در شهرستان نیمروز مانند بسیاری از نقاط دیگر با کمبود فضای آموزشی روبرو هستیم و بالغ بر 8 هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیل می‌کنند.

وی ادامه داد: سالانه با کاهش 500 نفر دانش‌آموز در شهرستان نیمروز روبرو هستیم که این امر بر  اثر مهاجرت است و به دلیل خشکسالی و عدم اشتغال پایدار و شرایط آب و هوایی بسیاری از مردم مهاجرت می‌کنند.

امیرشاهی افزود: متأسفانه در این شهرستان مدارس غیر دولتی به تعداد 5 مدرسه است؛چرا که در بعضی از مدارس دانش‌آموزانی هستند که منتظرند تا ما لوازم‌ التحریر و کیف مورد نیاز آنها را از خیرین تهیه کنیم و در اختیارشان قرار دهیم تا به مدرسه بیایند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان نیمروز گفت: در این منطقه به دلیل وجود چند زبان و لهجه‌ مختلف که دانش آموزان دارند و در بین آنها رایج است، باید مرحله آمادگی و پیش‌دبستانی را ارتقا دهیم.

وی در خصوص نحوه اجرائی شدن سند تحول آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: باید برای هر منطقه یک نسخه منطقه‌ای در نظر گرفت و برای شروع کار حمایت‌های مادی و معنوی دولت باید وجود داشته باشد؛ چرا که بنیه مالی مردم ضعیف است و بسیاری از کارهای خصوصی‌سازی و مشارکت را نمی‌توانیم انجام دهیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها