امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۲۳:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120861
تاریخ انتشار: ۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
موسی‌الرضا ثروتی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درباره انتخاب شهردار در شهرهای بیش از 200 هزار نفر جمعیت توسط مردم

موسی‌الرضا ثروتی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درباره انتخاب شهردار در شهرهای بیش از 200 هزار نفر جمعیت توسط مردم اظهار داشت: دیدگاه‌های متفاوتی درباره این طرح وجود دارد، عده ای معتقدند شهردار توسط مردم انتخاب شود، بعضی‌ها این دیدگاه را دارند که شهردار باید توسط شورای شهر انتخاب شود و عده‌ای نیز عنوان می‌کنند باید ترکیبی از شورای شهر، فرمانداری و وزارت کشور نسبت به انتخاب شهردار اقدام کنند.

وی ادامه داد: براساس قانون، در حال حاضر باید شهردار توسط شورای شهر انتخاب شود و اگر تغییراتی ایجاد شود، جایگاه شورای شهر را تضعیف می‌کند و از وظایف کمتری برخوردار می‌شوند.

نماینده مجلس شورای اسلامی بیان داشت: قانون فعلی شوراها گرچه مشکلاتی دارد ولی باید به حل علمی و کارشناسی آن بپردازیم. در حال حاضر در بعضی از شهرها انتخاب شهردار به صورت طایفه‌ای و منطقه‌ای است که مطمئناً این انتخابات به شهر صدمه می‌زند.

ثروتی با اشاره به اینکه انتخاب شهردار توسط دولت چالش‌هایی ایجاد می‌کند، گفت: بهتر است شهردارها توسط شورای شهر انتخاب شوند ولی نظارت‌های لازم نیز توسط دستگاه‌های نظارتی بر آنها انجام شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها