امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۰:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120868
تاریخ انتشار: ۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سنندج، فرامرز شاکری پیش از ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران در سنندج اظهار داشت: اخیرا خبری مبنی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سنندج، فرامرز شاکری پیش از ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران در سنندج اظهار داشت: اخیرا خبری مبنی بر ایجاد اکنت‌هایی در فضای مجازی واصل شد که در آن عکس زن میانسالی گذاشته بودند که در آن از مردم برای مداوای بیماری درخواست کمک شده بود.

به گفته رئیس پلیس فتای انتظامی استان کردستان، شماره حساب‌هایی برای اهدای کمک‌های مردمی منتشر شده بود که بعد از پیگیری‌های لازم مشخص شد که یک دختر دانشجوی 23 ساله با ایجاد این اکنت‌ها قصد کلاهبرداری از مردم را داشته است.

وی خاطرنشان کرد: هویت این فرد از طریق پیگیری شماره حساب و شماره موبایل آن مشخص شد و پس از دستگیری ابتدا منکر موارد اتهامی خود شد اما با ارائه مستندات از سوی پلیس فتا، به بزه انتسابی خود اعتراف کرد.

وی تصریح کرد: این دختر دانشجو با همدستی پسر دیگری با کلاهبرداری از 840 نفر حدود 70 میلیون تومان را جمع کرده بود که تمامی این مبلغ در خانه متهم کشف و به حساب سپرده دادگستری واریز شد.

رئیس پلیس فتای انتظامی استان کردستان به افرادی که قصد کمک به چنین مواردی را دارند، هشدار داد که با اطلاعات و آگاهی کافی نسبت به این مهم اقدام کنند چرا که افرادی هستند که از بستر شبکه‌های اجتماعی برای کلاهبرداری استفاده می‌کنند.

وی در ادامه به افزایش 8 درصدی دستگیرشدگان مجرمین در فضای مجازی در استان کردستان اشاره کرد و با اعلام اینکه هفت ماهه سال گذشته 120 نفر در این ارتباط دستگیر شدند، گفت: این آمار در هفت ماهه امسال به 135 نفر افزایش یافته است که 17 نفر از این تعداد را بانوان تشکیل داده‌اند.

شاکری همچنین از افزایش 103 درصدی کشفیات وقوع جرم در فضای مجازی در سال جاری به نسبت مدت مشابه سال قبل اشاره کرد و افزود: کسب منافع مالی، ضداخلاقی و انتقام‌جویی بیشترین موارد جرائم در این حوزه را به خود اختصاص داده‌اند.

رئیس پلیس فتای انتظامی استان کردستان در ادامه بحث پیشگیری در قالب آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی به مردم را اولویت پلیس فتای کردستان دانست و گفت: پیشگیری را با برگزاری کلاس‌های آموزشی، آگاه‌سازی برای دانشجویان و دانش‌آموزان و همچنین اولیای دانش‌آموزان و توزیع بروشور و سی‌دی‌های حاوی انیمیشن‌هایی برای اقشار مختلف جامعه دنبال می‌کنیم.

وی در پایان ادامه داد: پلیس افتخاری هم یکی از کارهایی است که توسط پلیس فتا برای مشارکت مردم با این بخش تخصصی پلیس انجام می‌شود که مردم می‌توانند برای عضویت در پلیس افتخاری فتا به این مرکز مراجعه نمایند و یا از طریق ایمیل با ما در ارتباط باشند.

انتهای پیام/79001/ج40/چ3000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها