امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۶:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120870
تاریخ انتشار: ۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سمنان، کرم‌علی قندالی دقایقی پیش در حاشیه سفر به استان سمنان در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: 23 ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سمنان، کرم‌علی قندالی دقایقی پیش در حاشیه سفر به استان سمنان در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: 23 میلیارد و 800 میلیون تومان در کل کشور از سوی دولت برای مقابله با اثرات خشکسالی و رسیدگی به امور عشایر تصویب شده است.

وی تصریح کرد: این اعتبار با توجه به میزان و شدت خشکسالی در استان‌های مختلف کشور تقسیم می‌شود.

رئیس سازمان امور عشایر ایران افزود: یک میلیارد و 390 میلیون تومان از این اعتبار بنا به شرایط جوی و بارندگی‌ها به استان سمنان اختصاص یافته است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: تاکنون 25 درصد از این اعتبارات تخصیص یافته است و از دولت درخواست داریم تا بحث تخصیص اعتبار را در این بخش در برنامه کاری خود قرار دهد.

وی افزود: طبق سرشماری دام در سال 1387 تعداد دام‌های کل کشور، 22 میلیون و 500 هزار رأس بوده که حدود چهار درصد از این تعداد را دام سنگین و مابقی دام سبک تشکیل می‌دهند.

قندالی اضافه کرد: در مورد بحث خرید دام توسط شرکت پشتیبانی امور دام، از اوایل سال مباحثی در وزارت جهاد کشاورزی مطرح بود که خوشبختانه با پیگیری‌های انجام شده، مجوز خرید دام برای چهار استان سمنان، خراسان شمالی، خراسان جنوبی و خراسان رضوی داده شده است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران افزود: کار خرید در این استان‌ها آغاز شده و می‌خواهیم خرید دام را به 10 استان کشور گسترش دهیم.

قندالی بیان کرد: با اقدامات خوبی که در دولت و وزارت جهاد کشاورزی از طریق سازمان پشتیبانی امور دام کشور صورت گرفته، مشکلی در تامین جو برای دامداران نداریم.

رئیس سازمان امور عشایر ایران در پایان گفت: در انبارها به اندازه کافی علوفه و جو ذخیره شده است و دامداران می‌توانند با مراجعه به سازمان پشتیبانی امور دام، علوفه خود را دریافت کنند.

انتهای پیام/2249/ذ20

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار