امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۶:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120881
تاریخ انتشار: ۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، «جاش ارنست» سخنگوی کاخ سفید روز چهارشنبه در ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، «جاش ارنست» سخنگوی کاخ سفید روز چهارشنبه در کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که مقامات واشنگتن معتقدند که اعمال تحریم‌ها علیه روسیه تاثیرات منفی بر اقتصاد این کشور داشته است و این مسئله گویای موفقیت اجرای این سیاست است.

به گفته ارنست، پیش بینی‌های اقتصادی نشان می‌دهد که تحریم‌های آمریکا به همراه تحریم‌های هماهنگ اتحادیه اروپا علیه دولت روسیه، تاکنون هم تاثیرات منفی بر اقتصاد روسیه برجای گذاشته است.

سخنگوی کاخ سفید در عی حال یادآور شد که اکنون این مسئله باقی مانده است که آیا مقامات مسکو تمایل پیدا کرده‌اند تا برخورد خویش در قبال اوضاع اوکراین را تغییر دهند، البته فعلا نشانه‌ای از این مسئله دیده نشده است.

در عین حال «دانیل بیر» نماینده آمریکا در سازمان امنیت و همکاری اروپا نیز روز چهارشنبه اعلام کرد که روسیه در امر گسترش ماموریت ناظرین این سازمان در اوکراین و ایجاد پست‌های عبور و مرور در مرز روسیه و اوکراین ممانعت ایجاد کرده است.

بر اساس اطلاعات وی، در حال حاضر چنین پست‌هایی تنها در دو نقطه مرزی روسیه و اوکراین ایجاد شده‌اند. بیر ابراز تاسف نمود که طرف روسی موافقت خود را با گسترش تعداد این نقاط اعلام نمی‌کند. به گفته وی، روسیه همچنین با افزایش تعداد ناظرین اروپایی در شرق اوکراین مخالفت کرده است.

از ابتدای بحران در اوکراین که با اعتراضات مخالفان غربگرا شکل گرفت و همچنان نیز ادامه دارد، کشورهای غربی چند دور تحریم‌ را علیه روسیه اعمال کرده‌اند.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها