امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۲:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120883
تاریخ انتشار: ۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش گروه بین‎‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با انتشار نتایج نظرسنجی‌ها درباره انتخابات میان‌دوره‌ای برای کرسی «روچستر» در پارلمان

به گزارش گروه بین‎‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با انتشار نتایج نظرسنجی‌ها درباره انتخابات میان‌دوره‌ای برای کرسی «روچستر» در پارلمان انگلستان، «دیوید کامرون» نخست وزیر و رهبر حزب محافظه‌کار انگلیس، خود را برای ضربه‌ای دیگر از سوی «یوکیپ» (حزب استقلال) آماده می‌کند.

به نقل از پایگاه خبری «اکسپرس»، بررسی موسسه «کام‌رِس» نشان می‌دهد که 43% از رای‌دهندگان بنا دارند در انتخابات میان دوره برای کرسی «روچستر» در پارلمان انگلستان، که روز 20 نوامبر برگزار می‌شود، به «مارک رکلس» رای دهند. این در حالی است که تنها 30% گفته‌اند که به محافظه‌کاران رای خواهند داد.

«مارک رکلس»، عضو محافظه کار پارلمان انگلستان بود که نزدیک به یک ماه پیش «توری‌»ها (حزب محافظه‌کار) را ترک کرد و به «یوکیپ» پیوست. (اینجا)

انتظار می‌رود، نامزدی رکلس در انتخابات روچستر، پس از پیروزی «داگلاس کارلسول» که دو هفته پیش با تصاحب کرسی کلاکتون پارلمان، در انتخابات میان‌دوره، به عنوان نخستین عضو یوکیپ در پارلمان این کشور در تاریخ حزبی، معرفی شد، به دومین پیروزی بزرگ یوکیپ بیانجامد.


«یوکیپ» نخستین کرسی خود در پارلمان انگلستان را تصاحب کرد

کارلسول در سخنرانی‌ پس از پیروزی‌اش در کلاکتون گفته بود که اگر یوکیپ بر اصولش پابرجا بماند «چیزی وجود ندارد که نتوانیم در اسکس، ایست آنگلیا، در انگلیس و فراتر از آن در کل کشور و ... بله بعد از آن در روچستر به دست بیاوریم.»

به نظر می‌رسد تعهد کامرون برای تغییر سیاست‌های مهاجرتی متاثر از عضویت در اتحادیه اروپا، تاثیر اندکی بر رای‌دهندگان گذاشته است. بنابر نظرسنجی که «دیلی‌اکسپرس» برای نخستین بار منتشر کرده است، 66% از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی بر این باورند که تلاش کامرون برای نگاه داشتن کرسی «روچستر»، که پیش از پیوستن رکلس به یوکیپ در اختیار توری‌ها بود، باعث شده وی «نومید» به نظر برسد.

در روزهای نخستین همین ماه، نظرسنجی موسسه «سرویشن»، یوکیپ را 9 امتیاز بالاتر از توری‎‌ها قرار داده بود.

«پاتریک اُ فلین» عضو پارلمان اروپا از حزب یوکیپ در این باره گفت «این نتایج، کمپین ما را قدرت می‌بخشد» و روحیه داوطلب‌ها را که برای پیروزی رکلس در بدست آوردن کرسی «روچستر» تقویت خواهد کرد.

تازه‌ترین نظرسنجی که به سفارش «نایجل فاراژ» رهبر یوکیپ، حزبی که با حضور انگلستان در اتحادیه اروپا به شدت مخالف است، انجام شد نشان می‌دهد که برتری وی 4 امتیاز افزایش یافته است.

 
«ژان کلود یونکر» رییس کمیسیون اروپا با «نایجل فاراژ» رهبر «یوکیپ» در پارلمان اروپا گفتگو می‌کند.


رکلس، هفته پیش گفته بود «اگر (ماه آینده) پیروز شوم، کامرون باید منتظر چالش جدیدی در رهبری‌اش باشد و شانس رای‌دهندگان حزب کارگر برای شکست کامرون با رای دادن به من به عنوان نامزد یوکیپ، پشتیبانان بسیاری را جمع خواهد کرد.»

از سوی دیگر «کانر برنز» عضو محافظه‌کار پارلمان که هفته گذشته در لابی مجلس عوام انگلستان در حال گفتگویی طولانی با نایجل فاراژ، رهبر یوکیپ، دیده شد، با اعلام اینکه «فعلا هرگونه گمانه‌زنی، اقدامی کاملا غیرسازنده به شمار می‌آید»، از اظهارنظر در مورد پیامدهای پیروزی یوکیپ خودداری کرد.

انتظار می‌رود امروز (پنجشنبه) توری‌ها «آنا فیرث» یا «کری تولرست» را به عنوان نامزد در انتخابات میان‌دوره در «روچستر و استرود» معرفی کنند.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها