امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۵:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120890
تاریخ انتشار: ۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رسانه‌های آمریکایی سخنرانی نماینده ارشد واشنگتن در مذاکرات هسته‌ای را آغاز تلاش کاخ سفید

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رسانه‌های آمریکایی سخنرانی نماینده ارشد واشنگتن در مذاکرات هسته‌ای را آغاز تلاش کاخ سفید برای جلب رضایت منتقدان به توافق با ایران می‌دانند.

مذاکرات هسته‌ای ایران، همواره از موضوعاتی بوده که انتقادات و فشارهای رسانه‌ها و سیاستمداران آمریکایی از هر دو حزب دموکرات و جمهوریخواه را با خود همراه داشته که البته بیشترین انتقادات و هشدارها توسط فعالان وابسته به لابی‌های رژیم صهیونیستی در این کشور مطرح و اعمال شده است.

در تازه‌ترین اظهارات، «اد رویس» عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان و رئیس کمیته مسائل خارجی این مجلس، درباره مذاکرات هسته‌ای ایران، کاخ سفید را به تلاش برای «به حاشیه راندن کنگره آمریکا» متهم کرد و گفت: «وقتی کنگره را که نقش حساسی در اعمال تحریم‌ها ایفا کرده، اینقدر به حاشیه رانده شده، بسیار سخت است که یک توافق مستحکم و استوار(با ایران) را شاهد باشیم».

روزنامه وال استریت ژورنال در گزارش روز پنجشنبه خود با اشاره به سخنرانی رئیس هیات مذاکره‌کننده آمریکا در گفتگوهای هسته‌ای ایران و 1+5 در «موسسه مسائل جهانی موینیان» با موضوع بررسی استراتژی مذاکرات هسته‌ای ایران نوشت: «از نظر بسیاری از دیپلمات‌های خارجی، این سخنرانی آغاز تلاش کاخ سفید برای قانع کردن قانونگذاران آمریکایی، رسانه‌ها و اندیشکده‌های آمریکا است».

سخنرانی وندی شرمن که قرار است پنجشنبه شب برگزار شود، در حالی ایراد خواهد شد که ایران و 1+5 همچنان به گفتگوهای فشرده خود برای حصول به توافق جامع هسته‌ای ادامه می‌دهند؛ مذاکراتی که تاکنون هنوز به نتیجه نرسیده اما رسانه‌ها خبرهای مبهمی در این باره منتشر می‌کنند. انتهای پیام/ق  

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها