امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۳:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120899
تاریخ انتشار: ۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دیپلمات ارشد آلمان از کارنامه اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در قبال مذاکرات ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دیپلمات ارشد آلمان از کارنامه اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در قبال مذاکرات هسته‌ای ایران تعریف و تمجید کرد.

فرانک والتر اشتاینمایر وزیر خارجه آلمان در مصاحبه با پایگاه «دوئیچه لند» گفت: «دیپلمات ارشد اروپا کارنامه مشخصی در موضوع برنامه هسته‌ای ایران برجای گذاشته؛ تحت رهبری کاترین اشتون، مذاکرات سه کشور اروپایی+3(1+5) با ایران، از استحکام و هدفمندی برخوردار شد».

اظهارات اشتاینمایر درباره مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 در حالی مطرح شده که خبرهای گهگاه متناقضی درباره حصول توافق بین طرفین تا پیش از ضرب‌الاجل سوم آذر از رسانه‌ها و مقامات کشورهای درگیر مذاکرات شنیده و دیده می‌شود. البته با وجود آنکه اتحادیه اروپا جانشین جدید اشتون را هم مشخص کرده اما بر اساس گفته خود خانم اشتون، اعضای 1+5 بر ادامه کار وی در مذاکرات هسته‌ای تاکید دارند.

وزیر خارجه آلمان در بخش دیگری از گفتگوی خود با این پایگاه آلمانی درباره مسئول جدید سیاست خارجی اتحادیه اروپا هم تصریح کرد: «من فدریکا موگرینی را فردی مطلع، پرتحرک و کارشناس در مسائل سیاست خارجی می‌دانم. او انتخاب خوبی است و من مشتاق برای کار با وی هستم».
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار