امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۶:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120904
تاریخ انتشار: ۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حمید بعیدی‌نژاد مدیرکل سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه ایران پس از پایان نشست ...

به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حمید بعیدی‌نژاد مدیرکل سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه ایران پس از پایان نشست کارشناسی با کشورهای گروه 1+5 گفت: قرار شد یک جلسه کارشناسی داشته باشیم که بتوانیم برخی از موضوعات مورد اختلاف را با مشارکت همه اعضای 1+5 مورد بحث قرار بدهیم.

وی که با واحد مرکزی خبر گفت‌وگو می‌کرد، عنوان کرد: همانطور که مستحضر هستید ما در یک مرحله حساسی از مذاکرات هستیم و به روزهایی که به عنوان زمان پایان مذاکرات تعیین شده است هرچه بیشتر نزدیک می‌شویم ‌، طبیعتا اختلاف نظرهایی در برخی از موضوعات مهم وجود دارد که براساس تصمیمی که مسوولان عالی گرفته‌اند ، قرار شد یک جلسه کارشناسی داشته باشیم که بتوانیم برخی از این موضوعات مورد اختلاف را با مشارکت همه اعضای 1+5 مورد بحث قرار بدهیم.

وی افزود: دیروز و امروز جلسات خیلی فشرده‌ای داشتیم، چون جلسات کوتاه و خیلی فشرده بود که آن موضوعاتی که مدنظر بود که مورد بررسی قرار بگیرد این موضوعات با جدیت بحث شد و طرفین دیدگاه‌های خود را درباره موضوعات به اطلاع هم رساندند.

بعیدی‌نژاد گفت: طبیعتا موضوعات، موضوعات ساده‌ای نیست و به بررسی‌های بیشتری نیاز دارد، اما به هر حال بحث‌هایی که صورت گرفت بحث‌های بسیار مفیدی بود و به اذعان و تایید همه، برای همه جلسه‌ی بسیار مفید بود و توانستند با دیدگاه‌های همدیگر بیشتر آشنا شوند و این قطعا برای دست یافتن به راه حل های مورد توافق کمک می کند.

وی افزود: موضوعاتی که در این جلسات مورد بحث قرار می‌گیرد به طور کامل بهره‌برداری شود و کمک کننده‌ تا هر چه سریعتر بتوانیم به آن نقاط مورد توافق نزدیک‌تر شویم.

بعیدی‌نژاد در پاسخ به این سوال که آیا قرار است کارشناسان بار دیگر دیدار داشته باشند؟ گفت: طبیعتا جلسات کارشناسی، جلسات تصمیم‌گیری نیست، جلساتی است که برای تبیین دیدگاه‌های کارشناسی تشکیل می‌شود و ما در واقع آن ماموریتی که به این جلسات داده شده بود را کامل کردیم و گزارش این جلسه به مسئولان عالی ارائه خواهد شد و منتظر خواهیم بود که تصمیمات بعدی در سطح مسئولان عالی گرفته شود.

به گزارش فارس، شهر وین دیروز و امروز میزبان مذاکرات کارشناسی ایران و 1+5 بود که 10 ساعت به طول انجامید.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها