امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۳:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120905
تاریخ انتشار: ۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «شیرکوه عباس» رئیس شورای موسوم به «شورای ملی کردستان» در  سوریه در گفتگویی ضمن ابراز ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «شیرکوه عباس» رئیس شورای موسوم به «شورای ملی کردستان» در  سوریه در گفتگویی ضمن ابراز انزجار از تروریست‌ها بخصوص تروریست‌ها گروهک داعش، اعلام کرد که رئیس جمهوری آمریکا و وزیر خارجه‌اش در مبارزه با داعش در مسیری اشتباه گام برمی‌دارند.

شیرکوه در پاسخ به این سوال که «کردها(ی سوریه) به دنبال چه هستند؟»، به پایگاه «آی‌جی ریویو» گفت: ما خواهان ایجاد یک منطقه فدرال شبیه به آنچه کردها در عراق دارند، هستیم. ما خواهان یک دموکراسی کامل هستیم و ما از تروریست‌ها تنفر داریم.

وی در ادامه توضیح داد: اطلاعات ما نشان می‌دهد که دولت اوباما هیچ منفعتی در نابودی داعش ندارد. ما قبل از آنکه داعش در سرمقاله‌ها و تیتر رسانه‌های خبری قرار بگیرد با وزارت خارجه آمریکا درباره داعش صحبت کردیم ولی آنها ما را نادیده گرفتند. اوباما و جان کری در مسیر غلط و نادرستی قرار دارند. حتی فرماندهی ارتش این کشور هم با نحوه مدیریت و اداره اوضاع توسط آنها مخالفت دارند. دولت اوباما همکاری با گروه‌های افراطی که مدام نامشان را عوض می‌کنند، را انتخاب کرده است. 

این مسئول کرد در عین حال از حمایت آمریکا استقبال کرد و برای جلب حمایت آمریکا در مراحل آتی و حتی پس از نابودی احتمالی داعش، گفت: ما از حمایت آمریکا استقبال می‌کنیم. کردها عاشق آمریکا هستند و هیچ آمریکایی نبوده که در خاک کردها سر بریده شود. آمریکایی‌ها باید متوجه بشوند که تنها متحدان آنها در خاورمیانه، کردها و اسرائیلی‌ها هستند. کمک به کردها سبب بهبود و بهتر شدن اوضاع خاورمیانه خواهد شد.
انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار