امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۱:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120910
تاریخ انتشار: ۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سفیر ایران در نیجریه در مصاحبه‌ای که امروز (پنج‌شنبه) منتشر شد، بر آمادگی تهران برای کمک ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سفیر ایران در نیجریه در مصاحبه‌ای که امروز (پنج‌شنبه) منتشر شد، بر آمادگی تهران برای کمک به ابوجا برای تولید برق هسته‌ای تاکید کرد.

به گزارش پایگاه نیجریه‌ای «پریمیوم تایمز»، «سعید کوزه‌چی» سفیر ایران در نیجریه در مصاحبه‌ای گفت: «ما در ایران با استفاده از برنامه هسته‌ای در حال توسعه و تولید برق و نیز استفاده از آن در بخش‌های بهداشتی و کشاورزی هستیم. بخش برق، خون حیات اقتصاد است و بدون الکتریسیته ایجاد شغل و سرمایه‌گذاری، غیرممکن است».

دیپلمات ارشد ایران در ابوجا همچنین تصریح کرد: «تحریم‌های کشورهای غربی بر تجارت و تبادلات اقتصادی ایران با نیجریه تاثیر گذاشته و بانک‌های دو کشور تبادلات مالی مفید و موثری ندارند».

سفیر ایران همچنین با رد ادعاها و اتهامات آمریکا و اتحادیه اروپا درباره برنامه هسته‌ای ایران تاکید داشت: «اتهامات مطرح شده، صحت ندارند چرا که برنامه هسته‌ای ایران کاملا صلح‌آمیز است. ما شاهد بیش از هفت هزار ساعت بازدید کارشناسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از تاسیسات و فعالیت‌های هسته‌ای ایران بوده‌ایم که در این بازدیدها هیچ چیزی درباره ارتباط فعالیت‌های ما با سلاح هسته‌ای وجود نداشته است».

آقای کوزه‌چی موضوع برنامه هسته‌ای ایران و مذاکرات با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را فنی و تکنیکی خواند و گفت: «موضوعات موجود باید در چارچوب آژانس مطرح شود چرا که موضوعات فنی است اما برخی کشورهای غربی برای سیاسی کردن موضوع در تلاش هستند».

دیپلمات ارشد ایران همچنین با اشاره به تجربیات تهران در زمینه تولید برق هسته‌ای، بر آمادگی جمهوری اسلامی برای کمک به نیجریه برای بهره‌گیری از انرژی هسته‌ای جهت تولید برق تاکید کرد.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها