امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۵:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120913
تاریخ انتشار: ۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش گروه بین‌المللی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تروریست‌های بوکوحرام که صبح جمعه هفته گذشته برای آتش‌بس و آزادی بیش از 200 دختر ربوده ...

به گزارش گروه بین‌المللی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تروریست‌های بوکوحرام که صبح جمعه هفته گذشته برای آتش‌بس و آزادی بیش از 200 دختر ربوده شده با دولت نیجریه توافق کرده بودند، شب گذشته (چهارشنبه) با حمله به یک روستای دورافتاده در شمال شرق نیجریه، 25 دختر جوان را ربودند.

«جان کواقه» پدر 3 دختر ربوده شده و «دوروتی تیژه» مادر 2 دختر دیگر که قربانی حمله دیشب بوده اند، در گفت‌وو با خبرنگار رویترز گفته اند که تروریست‌ها در ساعات پایانی شب به روستا حمله کردند و زنان را در یک منطقه گردهم آوردند.

بر اساس گفته‌های این شاهدان عینی، تروریست‌ها دقایقی بعد، زنان مسن و میانسال را رها کرده و دختران جوان را با خود بردند.

بوکوحرام صبح جمعه گذشته با دولت برای آتش‌بس و آزادی بیش از 200 دختر ربوده شده توافق کرده بودند ولی شب همان روز، با حمله به یک روستا، 9 نفر را کشته و در عمل، توافق آتش‌بس را نقض کرده بودند؛ هنوز هیچ دختری هم آزاد نشده است.

اعضای این گروه تروریستی در اوایل سال جاری با حمله شبانه به یک خوابگاه دختران دانش‌آموز، بیش از 270 دختر را ربودند.

برخی از گروگانان توانستند با استفاده از پوشش جنگل و با به خطر انداختن جان خود، از چنگ بوکوحرام فرار کنند؛ بعدها بوکوحرامی‌ها اعلام کردند که دختران دانش‌آموز را به ازای هر نفر 12 دلار به شورشیان کشور «چاد» خواهند فروخت.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها