امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۲:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120917
تاریخ انتشار: ۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «ویلیام برنز» قائم مقام وزارت خارجه آمریکا که به زودی از سمت خود کنار می‌رود، روز ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «ویلیام برنز» قائم مقام وزارت خارجه آمریکا که به زودی از سمت خود کنار می‌رود، روز پنج‌شنبه با انتشار یادداشتی در پایگاه «فارین پالیسی» به تشریح بیش از سه دهه فعالیت دیپلماتیک خود پرداخت.
وی در بخشی از این یادداشت 10 بندی، به مسئله مذاکرات هسته‌ای جاری میان ایران و گروه موسوم به 1+5 پرداخته و پیشرفت به سمت توافق جامع را امری «دشوار و نامعلوم» توصیف کرده، اما نوشته است که واشنگتن باید این احتمال را با دقت بسنجد.
آقای برنز در این بخش از یادداشت خود مدعی شده است: «اهرم‌های اقتصادی و سیاسی، همراه با پیشنهادی جدی برای تعامل بود که بعد بیش از 35 سال نبود رابطه دیپلماتیک، درهای مذاکرات پشت پرده با ایران را باز کرد و به دستیابی به اولین توافق هسته‌ای کمک کرد».
این یادداشت می‌افزاید: «امکان پیشرفت به سمت یک توافق جامع همچنان دشوار و نامعلوم است، اما این کاملا در راستای منافع ماست که این احتمال را با دقت مورد سنجش قرار دهیم».
تازه‌ترین دور از مذاکرات هسته‌ای ایران و اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل به علاوه آلمان هفته گذشته در حالی به پایان رسید که طرفین برای رسیدن به توافق نهایی تنها تا روز سوم آذر زمان دارند.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها