امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 19
۱۴:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120919
تاریخ انتشار: ۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 69
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری رویترز، پس از اینکه مقامات ژاپنی از ورود یک سامانه دفاع موشکی به پایگاه

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری رویترز، پس از اینکه مقامات ژاپنی از ورود یک سامانه دفاع موشکی به پایگاه نظامیان آمریکایی در «کیوتو» خبر دادند، وزارت خارجه چین امروز به این خبر واکنش نشان داد.

«هوا چونیینگ» سخنگوی وزارت امور خارجه چین دیروز پنجشنبه با اشاره به این خبر گفت که «تلاش کشورهای همسایه برای ورود سامانه‌های پدافند موشکی به منطقه آسیا-اقیانوسیه، به نفع ثبات و اعتماد موجود میان کشورهای منطقه نیست».

وی همچنین گفت: «این کار به نفع صلح و ثبات در شمال شرق آسیا نیست.»

ژاپن که پس از فرود آمدن بمب‌های اتمی آمریکا بر سر مردم هیروشیما و ناکازاکی، در مقابل متفقین به زانو در آمد و به عنوان کشور شکست خورده جنگ جهانی دوم اعلام شد، از آن زمان تاکنون تحت الحمایه نظامی آمریکا است.

آمریکا از آن زمان در خاک ژاپن پایگاه نظامی دارد که پایگاه هوایی «اوکیانوا» به دلیل انتشار گاه و بیگاه اخبار تعرض نظامیان آمریکایی به زنان ژاپنی و اجتماعات اعتراض‌آمیز اهالی، معروفیت رسانه‌ای بیشتری دارد.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها