امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۳:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120942
تاریخ انتشار: ۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۴۹
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرنگار اعزامی فارس از اینچئون، در ادامه رقابت‌های وزنه‌برداری دومین دوره بازی‌های پاراآسیایی و در آخرین روز مسابقات این رشته صبح امروز ...

به گزارش خبرنگار اعزامی فارس از اینچئون، در ادامه رقابت‌های وزنه‌برداری دومین دوره بازی‌های پاراآسیایی و در آخرین روز مسابقات این رشته صبح امروز سیامند رحمان نماینده دسته 107+ کیلوگرم کشورمان موفق به کسب مدال طلای این رقابت‌ها شد.

منصور پورمیرزایی دیگر نماینده کشورمان در این دسته نیز مدال نقره را از آن خود کرد.

سیامند رحمان در این دسته در حرکت اول خود موفق به مهار وزنه‌ 272 کیلوگرمی شد و با توجه به فاصله‌اش با رقبا مدال طلایش را قطعی کرد. وی در حرکت دوم نیز با انتخاب وزنه 287 کیلوگرمی به رکورد جهان که در اختیار خودش بود حمله کرد و با ثبت این وزنه رکود جهان را به میزان دو کیلوگرم ارتقا داد. وی در حرکت سوم وزنه 290 کیلوگرمی را مهار کرد و بار دیگر رکورد جهان را به میزان 3 کیلوگرم ارتقا داد. با توجه به قهرمانی سیامند وی یک حرکت دیگر نیز می‌توانست انجام دهد که برای حرکت چهارم وزنه 292 کیلوگرمی را انتخاب کرد که با مهار این وزنه برای سومین بار رکورد جهان را شکست تا قوی‌ترین مرد جهان لقب بگیرد و طلای شماره 36 را برای کاروان ایران به ارمغان آورد.

مدال نقره این وزن به منصور پورمیرزایی رسید. پورمیرزایی در حرکات اول و دوم به ترتیب وزنه‌های 245 و 255 کیلوگرمی را مهار کرد، اما در حرکت سوم در مهار وزنه 265 کیلوگرمی ناکام ماند تا با همان 255 کیلوگرم مدال نقره را از آن خود کرده باشد. مدال برنز نیز به وزنه‌بردار کره‌ای با 235 کیلوگرم رسید.

وزنه‌برداران کشورمان پیش از این موفق به کسب 3 مدال طلا و 3 نقره در این رقابت‌ها شده بودند. بدین ترتیب تیم 9 نفره وزنه‌برداری جانبازان و معلولین با کسب 4 مدال طلا و 4 نقره به کار خود در دومین دوره بازی‌های پاراآسیایی پایان داد.
انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها