امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۹:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120963
تاریخ انتشار: ۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۴۹
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «باب پاولسون» کمیسر پلیس سوار کانادا می‌گوید که مظنون تیراندازی در ساختمان پارلمان ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «باب پاولسون» کمیسر پلیس سوار کانادا می‌گوید که مظنون تیراندازی در ساختمان پارلمان کانادا که یکی از سربازان محافظ این مکان را نیز کشت، قصد داشته به سوریه سفر کند.

در سه سال اخیر، بسیاری از افراط‌گرایان ساکن در کشورهای غربی برای پیوستن به داعش و النصره، از طریق ترکیه و یا حتی مستقیماً از طریق خطو هوایی سوریه، به این کشور رفته‌اند و در مقابل دولت قانونی دمشق صف‌آرایی کرده‌اند.

انتشار این خبر در خصوص مظنون 32 ساله تیراندازی در ساختمان پارلمان از آن جهت حائز اهمیت است که انگیزه وی از این کار هنوز در حاله‌ای از ابهام است و شاید این خبر، کلید پیوند وی با داعش باشد.

بر اساس خبر ریانووستی و بنا به گفته پلیس کانادا، «زهاف بیبو» فرم های لازم برای گرفتن ویزای سوریه را پر کرده بوده و مقامات امنیتی در حال بررسی سوابق وی بوده‌اند.

دو روز پیش از حمله به ساختمان پارلمان هم یک نفر با ماشین به یک سرباز کانادایی در شهر «سن ژان سور ریشلیو» حمله کرده و وی را کشته بود.

کانادا از حامیان مالی گروه‌های مسلح مخالف حکومت سوریه است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار