امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۷:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 120995
تاریخ انتشار: ۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۰۹
تعداد بازدید: 18
حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با بیان اینکه ...

حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با بیان اینکه نخست وزیر عراق با همراهی وزرایی متشکل از کردها، اهل سنت و شیعه به ایران سفر کرد، گفت: وی بخوبی موفق به ایجاد وفاق در کابینه ملی خود شده است.

وی سفر العبادی را حامل پیام تقویت همکاری‌های دو جانبه و منطقه‌ای در مسیر صلح و ثبات و امنیت منطقه و مبارزه با تروریسم خواند و اظهار داشت: آقای العبادی دیدگاه‌های مثبتی برای همکاری عراق با تمامی کشورهای اسلامی و عربی در منطقه ارائه داد.

معاون وزیر خارجه گفت: دولت جدید عراق فرصتی مناسب برای تقویت حسن همجواری و همکاری متقابل دو جانبه و منطقه‌ای است.

امیرعبداللهیان با ذکر این نکته که عراق نقش مهمی در جهان اسلام و جهان عرب دارد و این نقش تقویت خواهد شد، افزود: انتظار می‌رود در شرایط جدید منطقه همه کشورها برای ریشه کنی تروریسم و افراط گرایی و دستیابی به توسعه همه جانبه و امنیت پایدار منطقه‌ای فعالانه کمک کنند.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران قویاً از عراق، سوریه، لبنان، یمن و سایر کشورهای منطقه در مبارزه با افراط گرایی و تروریسم (علیه اهل سنت، شیعه و مسیحی) حمایت می‌کند.

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه با بیان اینکه ما از هرگونه همکاری دو جانبه و منطقه‌ای با ترکیه، عربستان سعودی، مصر و سایر کشورهای مسلمان منطقه در مبارزه مؤثر و واقعی با تروریسم و افراط گرایی استقبال می‌کنیم، اظهار داشت: همه بازیگران منطقه‌ای را به اهمیت درک شرایط و ایفای نقش سازنده در شرایط حساس و خطیر کنونی منطقه دعوت می‌کنیم.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها