امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۲:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1210
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۵۱
تعداد بازدید: 307
عباس پاپی‌زاده سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس اظهار داشت: ...

عباس پاپی‌زاده سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس اظهار داشت: واردات 574/2 میلیارد دلار گندم، 532/1 میلیارد دلار کنجاله و سویا و 209/1 دلار برنج در سال گذشته به عبارتی فقط در چهار کالا بیش از 7 میلیارد دلار ارز از سرمایه‌های ملی به جیب خارجی‌‌ها انتقال داده است.

وی افزود: هزینه کردن ارز برای تولیدات کشاورزی در حالی که مزیت تولید و حتی صادرات داریم بدان معناست که کشاورزی در مسیر اقتصاد مقاومتی حرکت نمی‌کند.

پاپی‌زاده ادامه داد: تولید مرغ نیز به دلیل بی‌تدبیری‌ها 383 هزار تن کاهش یافته است. تولید تخم مرغ نیز 30% کاهش یافته است و کاهش تولید چای از 68 هزار تن به 25 هزار تن نشان از داس بی‌تدبیری و ناتوانی وزیر جهاد کشاورزی بر ریشه کشاورزی است.

وی اظهار داشت: با وجود رشد تورم و افزایش نرخ ارز حداقل انتظار بهبود صادرات محصولات کشاورزی بود که نه تنها این هدف محقق نشد بلکه به عکس به دلیل بی‌تدبیری‌ها و بی‌برنامه‌گی‌ها شاهد کاهش تولیدات کشاورزی و افزایش واردات و افزایش بی‌رویه قیمت‌ها به دلیل کاهش تولید هستیم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها