امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۴:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121000
تاریخ انتشار: ۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۰۹
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آمار تفکیکی تلفات حوادث رانندگی از سوی پزشکی قانونی منتشر شد. بر اساس این گزارش

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آمار تفکیکی تلفات حوادث رانندگی از سوی پزشکی قانونی منتشر شد.

بر اساس این گزارش می‌توان دریافت که جاده‌های کدام استان‌های کشور بوی مرگ می‌دهند و بیشترین تلفات مخصوص کدام استان است.

به گزارش فارس، در مجموع 7 هزار و 489 نفر جان خود را در حوادث رانندگی 5 ماه نخست امسال از دست داده‌اند که از این تعداد 5 هزار  779 نفر مرد و هزار و 710 نفر زن بوده‌اند.

اما با نگاهی به آمار تفکیکی منتشر شده می‌توانیم متوجه شویم که جاده‌های استان فارس، به مانند گذشته همچنان بوی مرگ می‌دهد و بیشترین تلفات را به خود اختصاص می‌دهد.

509 مرد و 141 زن در جاده‌های استان فارس جان خود را از دست داده‌اند، که این بیشترین تلفات رانندگی در یک استان محسوب می‌شود.

در حالی امسال 650 نفر طی 5 ماه ابتدایی سال جان خود را در جاده‌های استان فارس از دست داده‌اند که این مقدار در مدت مشابه سال گذشته 6885 نفر بوده است.

در این میان جاده‌های واقع در استان خراسان رضوی نیز با افزایش 5 نفری نسبت به سال گذشته و با 580 مورد مرگ در جاده‌ها، جایگاه دوم را به خود اختصاص می‌دهد.

کشته‌های تهران نیز به مانند خراسان رضوی با افزایش روبرو بوده و با افزایش 5 نفری نسبت به سال گذشته امسال با 558 کشته رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.

بعد از این 3 استان، استان‌های اصفهان و آذربایجان شرقی با اختلاف فاحش بیشترین قربانیان را در جاده‌های کشور می‌گیرند.

بنابر این میتوان گفت که جاده‌های استان‌های فارس، خراسان رضوی، تهران، اصفهان و آذربایجان شرقی بیشترین تلفات جاده‌ای و حوادث رانندگی را به خود اختصاص می‌دهند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار