امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۱:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121005
تاریخ انتشار: ۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۰۹
تعداد بازدید: 97
‌به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی، براساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی بعد از ...

‌به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی، براساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی بعد از ظهر شنبه تا دوشنبه با نفوذ جریان‌های سرد شمالی، در استان‌های ساحلی دریای خزر، اردبیل و آذربایجان شرقی بارش باران، گاهی وزش باد، در مناطق مرتفع بارش برف و کاهش 8 تا 10 درجه‌ای دما پیش‌بینی می شود.

همچنین روز یک شنبه بارش‌ها در سواحل دریای خزر به‌ ویژه سواحل غربی تشدید خواهد شد و دوشنبه در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش پراکنده همراه با افت دمای 10 تا 15 درجه رخ خواهد داد.

دریای خزر از اواخر روز شنبه و طی روزهای یکشنبه و دوشنبه مواجه خواهد بود.

بنابراین گزارش براساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی 24 ساعت آینده در اغلب مناطق کشور جو آرام است، ازاین رو در شهرهای صنعتی و پرجمعیت غبار صبحگاهی و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

‌از بعد از ظهر روز شنبه با نفوذ جریان‌های سرد شمالی، ضمن کاهش قابل توجه دما در نوار شمالی کشور، در سواحل دریای خزر و برخی مناطق شمال غرب کشور ابرناکی، بارش باران، گاهی با وزش باد و در مناطق مرتفع بارش برف پیش بینی می‌شود.

روز یک شنبه بارش‌ها در سواحل دریای خزر به ویژه در سواحل غربی تشدید می‌شود و گستره بارش‌ها به ارتفاعات البرز و برخی مناطق شمال شرق کشور نیز می‌رسد؛ این وضعیت روز دوشنبه نیز در نوار شمالی کشور ادامه می‌یابد و دراین روز افت دما در شمال شرق کشور محسوس خواهد بود.

‌کشاورزان در سراسر کشور می توانند به منظور پیشگیری از هرگونه خسارت احتمالی ناشی از مخاطرات هوایی از توصیه‌های سازمان هواشناسی کشور استفاده کنند.
انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها