امروز : شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 28
۰۰:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121012
تاریخ انتشار: ۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۰۹
تعداد بازدید: 20
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری رویترز، سازمان عفو بین‌الملل با انتشار گزارشی اعلام کرده که پلیس ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری رویترز، سازمان عفو بین‌الملل با انتشار گزارشی اعلام کرده که پلیس آمریکا در مقابله با تظاهرات خیابانی مردم فرگوسن، حقوق‌بشر را نقض کرده است.
چند ماه پیش، قتل یک جوان 18 ساله رنگین‌پوست به نام «مایکل براون» در شهر «فرگوسن» ایالت «میسوری»، این شهر را به صحنه اعتراضات خیابانی و رویارویی خشن مردم و پلیس بدل کرد.
مرم معتقد بودند که پلیس با شلیک به جوانی بی‌دفاع و غیرمسلح، عدالت را زیرپای گذاشته است.
رنگین‌پوست بودن «مایکل براون»  و سابقه نامطلوب پلیس «میسوری» در برخورد نژادپرستانه با این قشر از شهروندان آمریکایی، باعث برانگیختگی بیشتر حساسیت و عصبانیت سیاه‌پوستان آمریکایی شد.
عفو بین‌الملل همچنین تحقیق در خصوص عملکرد اعضای پلیس شهر فرگوسن از سوی مقامات فدرال و بررسی موارد نقض حقوق بشر به هنگام تلاش برای آرام کردن تظاهرات خیابانی را خواستار شده است.
به گفته این گروه، پلی آمریکا با استفاده از گلوله پلاستیکی، گاز اشک‌آور و ادوات سنگین نظامی، استانداردهای بین‌المللی را در برخورد با تظاهرات مسالمت‌آمیز زیر پاگذاشته است.
عفو بین‌الملل همچنین گفته که یک هیئت تحقیقاتی را در فاصله زمانی 14 تا 22 آگوست به این شهر فرستاده تا تا شرایط را مورد ارزیابی قرار دهند.
در گزارش این گروه همچنین آمده است که پلیس فرگوسن با قتل کسی که تهدید قریب‌الوقوعی برای صدمه رساندن به اعضای پلیس نبوده است، قانون اساسی را زیر پا گذاشته است.
در انتهای این گزارش، این سازمان حقوق‌بشری از قانون‌گذاران ایالتی خواسته که قوانین ایالتی را با قوانین بین‌المللی هم‌راستا کنند و توسل به نیروی کشنده را به عنوان آخرین مستمسک پلیس در قوانین بگنجاند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار