امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۰:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121018
تاریخ انتشار: ۲ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۰۹
تعداد بازدید: 155
به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد علی آیت‌الله موحدی کرمانی در خطبه‌ دوم امروز نمازجمعه تهران با اشاره به سخنان مقام ...

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد علی آیت‌الله موحدی کرمانی در خطبه‌ دوم امروز نمازجمعه تهران با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با نخبگان جوان گفت: باید به این سخنان بسیار فکر کرد و سطر به سطر این سخنان را عمل کرد. تأکید مقام معظم رهبری بر استفاده از فکر نخبگان به جای استفاده از منابع نفتی نکته مهمی است که باید مسئولان به آن عمل کنند.

وی با اشاره به بحث اسیدپاشی در شهر اصفهان افزود: این مسئله بسیار حادثه‌ دلخراش، زشت و غیرانسانی بود و همه را متأثر کرد. ما این عمل قبیح را محکوم می‌کنیم و از کسانی که مسئولیتی در این زمینه دارند می‌خواهیم تا عوامل این اتفاق را شناسایی و به اشد مجازات محکوم کنند.

خطیب امروز نمازجمعه تهران با اشاره به صدور حکم اعدام آیت‌الله نمر توسط نظام سعودی ادامه داد: به عربستان هشدار می‌دهیم. طبق اعلام استاد دانشگاه الازهر یک سوم مردم عربستان شیعه هستند، ظاهراً تشیع به شدت رشد کرده است. عربستان حواسش جمع باشد در کشوری که یک سوم آن شیعه است اعدام کردن روحانی شیعه برای او گران تمام می‌شود و مطمئن باشد اگر خدای‌ناکرده چنین عملی صورت گیرد بترسند از اینکه توسط ظلمشان نابود شوند.

آیت‌الله موحدی کرمانی گفت: موضوع کاپیتالاسیون در همین ایام توسط شاه معلوم‌الحال تصویب شد و همه می‌دانید که معنای این مصوبه این است که جنایات آمریکا بدون مجازات باشد.

وی افزود:‌ همچنین شهادت حسین فهمیده را داریم که به عنوان روز بسیج دانش‌آموزی مطرح شده است. عجیب است که چنین انسان‌هایی توسط انقلاب تربیت شده‌اند.

خطیب امروز نمازجمعه تهران ادامه داد: شنیده شد 100نفر از تروریست‌های داعش به همراه دو تن از رؤسای آنها که در محاصره نیروهای عراقی بودند تسلیم شدند. روشن است آمریکا از ائتلاف ضد داعش چه هدفی دارد.

آیت‌الله موحدی کرمانی ادامه داد: هدفشان این است که منابع صنعتی و نظامی سوریه به دست آنها نابود شود اگر احیاناً از ناحیه داعش به نیروهای غربی و آمریکا حمله‌ای شود باید محکوم شود و هدف آنها حفظ خودشان و آمریکاست.

وی افزود: اخیراً یکی از اعضای اسیر شده داعش که یک جوان 15 ساله است اعتراف کرده است که داعش به نیروهای انتحاری خود داروی خاصی می‌خوراند که تحت تأثیر آن به عملیات انتحاری دست می‌زنند و باعث می‌شود چنین کارهایی انجام دهند.

آیت‌الله موحدی کرمانی همچنین در ابتدای خطبه با گرامیداشت یاد و خاطره آیت‌الله مهدوی‌کنی به بیان سیره مبارزاتی ایشان پرداخت.

همچنین وی در خطبه اول با اشاره به اینکه نباید فضای کشور برای گناه باز شود، گفت: در این صورت باید ما منتظر سرنوشت اندلس برای خودمان باشیم. مسئولین باید تمام تلاش خود را بکنند که جوان‌ها را از وارد شدن به غرقاب فساد نجات دهند.

وی افزود: اگر این کار را نکنند بدانند که سیلی سختی در دنیا و عذاب سختی در آخرت در انتظار آنها خواهد بود، آیا این است معنای فرهنگی که مقام معظم رهبری در این سال فرمودند.

خطیب امروز نمازجمعه تهران ادامه داد: معنای مدیریت جهادی همین است. معنای سال، سال فرهنگ باشد همین است. اگر گناه شایع شد مسئولیت آن متوجه همه است اگر گناهی آشکار نباشد حتی وظیفه تحقیق و تفحص نیز نداریم اما وقتی گناه آشکار شد در مورد این گناه آشکار همه مسئولند. خدا نکند در فضای ما زیرمیزی و رشوه رواج پیدا کند. خدا نکند روابط جای ضوابط را بگیرد و این خطرات می‌تواند نظام را تهدید کند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها