امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۰۵:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12104
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۵۶
تعداد بازدید: 157
محمود تولایی رئیس سازمان بسیج علمی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به پیشرفت‌های علمی ...

محمود تولایی رئیس سازمان بسیج علمی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به پیشرفت‌های علمی کشور در زمینه‌های مختلف، گفت: ما با تفکر انقلابی امام خمینی به پیشرفت‌های علمی بسیاری رسیدیم و اگر کمبودی وجود دارد به دلیل غفلت از تفکرات امام خمینی مبتنی بر مقاومت و ایستادگی است.

وی افزود: امام خمینی به ما درس ایستادگی را آموختند و می‌گفتند تا زمانی که آمریکا از آن سمت دنیا در لبنان و فلسطین حضور پیدا می‌کند و به خلیج فارس دست درازی می‌کند ما تا آخر ایستاده‌ایم.

تولایی ادامه داد: اینکه مقام معظم رهبری اعلام کردند که امسال نیازمند به یک حماسه هستیم، به این دلیل است که بیش از 30 سال مواجهه ایران و آمریکا در حوزه سیاسی داشته‌ایم و دشمن به دنبال منزوی کردن ایران بوده است، ولی با حماسه‌های رخ‌داده همواره شکست خورده است.

وی اظهار داشت: برگزاری اجلاس جنبش عدم تعهد شکست دشمن را در بر داشت و امروز در منطقه درس‌های انقلاب اسلامی روح عدالت‌خواهی را ایجاد کرده است به طوری که این درس‌ها در آفریقا و آمریکای لاتین نیز اوج گرفته است.

رئیس سازمان بسیج علمی کشور عنوان کرد:‌ هر چند که در عرصه‌های امنیتی پیرامون کشور ما شرایط نا امنی ایجاد کرده‌اند ولی امروز ایران یکی از کشورهای قدرتمند امنیتی است.

وی با اشاره به پیشرفت‌های علمی کشور اظهار داشت: در حوزه علمی نیز نبرد ما با استکبار بسیار تنگاتنگ بود اما نتیجه آن این بود که در سال 2010 و 2011 رشد 11 برابری سرعت علمی جهان را داشته‌ایم و تمام اینها بیانگر تفکر انقلابی متکی به خدا از سوی امام خمینی بوده است.

تولایی افزود: هر آنچه بدست آورده‌ایم در پرتو مقاومت و ایستادگی حاصل از سخنان و تفکر امام خمینی بوده است و آن چه لازم داریم حاصل غفلت از فرهنگ امام خمینی است.

وی گفت: ما در فناوری‌های پیچیده پیشرفت‌های بسیاری داشته‌ایم ولی در صنایع پیش پا افتاده مانند کیف و کفش مشکل داریم که دلیل این مشکلات غفلت از فرهنگ مقاومت و ایستادگی است.

رئیس سازمان بسیج علمی کشور عنوان کرد: ما می‌توانیم با پیوند صنعت و دانشگاه و همچنین ساماندهی مدیریت تفکر انقلابی پیشرفت خود را به جهان نشان دهیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار