امروز : دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 26
۰۰:۰۷
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121049
تاریخ انتشار: ۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 8
رسول دیناروند در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت ودرمان فارس گفت: در کشور به میزان 4 درصد دریافت کالری روزانه کمتر از حد مطلوب است و اکثر مردم در حد مطلوبی ...

رسول دیناروند در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت ودرمان فارس گفت: در کشور به میزان 4 درصد دریافت کالری روزانه کمتر از حد مطلوب است و اکثر مردم در حد مطلوبی کالری دریافت می کنند.

وی افزود: حتی بیش از 40 درصد مردم کالری دریافتی‌شان بیش از حد مطلوب است و همین افراد دچار افزایش وزن و چاقی هستند و معضل اصلی در کشور نیز دریافت کالری بیش از حد است و نتیجه آن ابتلا به بیماری های غیرواگیر مانند بیماریهای قلبی و عروقی،فشارخون و دیابت است. 

رئیس سازمان غذا و دارو  گفت: درحال حاضر مواد غذایی مانند شکر، روغن و نمک در کشور بیش از میزان موردنیاز بدن، بی رویه و به میزان بالا مصرف می شوند. به طور مثال در حال حاضر مصرف نمک در ایران 2.5 برابر میزان مورد نیاز بدن است و همچنین میزان مصرف چربی و شکر در بین ایرانیان بسیار بالاتر از استانداردها است.

وی ادامه داد: میزان دریافت اسید های چرب با ترانس بالا در کشور باید به صفر برسد،درحالی که اسیدهای چرب مورد استفاده در صنایع غذایی کشورمان مانند استفاده از روغن های جامد 20 درصد است.

دیناروند تصریح کرد: در حال حاضر نگرانی کشورمان در حوزه غذا از بابت فقر غذایی نیست، بلکه با مشکل افزایش کالری روبرو هستیم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار