امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۱۵:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121052
تاریخ انتشار: ۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
افسانه نیک راد در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با اشاره به حوادث اسیدپاشی اخیر در اصفهان، گفت: متأسفانه وقتی حادثه‌ای مانند اسیدپاشی در جامعه اتفاق ...

افسانه نیک راد در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با اشاره به حوادث اسیدپاشی اخیر در اصفهان، گفت: متأسفانه وقتی حادثه‌ای مانند اسیدپاشی در جامعه اتفاق می‌افتد پیش از آنکه رسانه‌ها به حقیقت ماجرا بپردازند پرداختن به حاشیه‌ها و گسترش شایعات باعث می‌شود پرداختن به اصل ماجرا تحت تأثیر قرار گیرد.

وی ادامه داد: معمولاً شایعات در شرایطی افزایش پیدا می‌کند که رسانه‌ها اطلاعات دقیقی در اختیار مردم قرار نمی‌دهند و از سوی دیگر به دلیل پخش اخبار متناقض در جامعه مردم به نوعی دچار اضطراب می‌شوند که برای کاهش این اضطراب سعی می‌کنند این موضوع را با بقیه مردم مطرح کنند و آن‌ها را نیز در جریان قرار دهند که همین موضوع نیز باعث دامن زدن به ناامنی در جامعه می‌شود.

این کارشناس امور خانواده افزود: مردم و خانواده‌ها در این شرایط نیاز دارند همراهی پلیس، رسانه‌ها و مسئولان را در کنار خود احساس کنند و سریع در جریان حقیقت این اتفاقات قرار گیرند اما وقتی این اتفاق محقق نمی‌شود برای ارضای حس کنجکاوی خود و حتی برای رسیدن به امنیت روانی به رسانه‌های دیگر متوسل می‌شوند.

وی با اشاره به لزوم در نظر گرفتن حمایت‌های قانونی از زنان در حوادثی مانند اسید پاشی‌ گفت: جای خالی لایحه تأمین امنیت زنان در حوادث اسیدپاشی اخیر احساس می شود.

نیک راد تصریح کرد: به عنوان مثال در حادثه اسیدپاشی‌های اصفهان وایبر و گروه‌های اجتماعی سریعتر اخبار را در اختیار مردم قرار می‌دادند که حتی اگر این اخبار نادرست باشد اما به دلیل اینکه از نا آگاهی بهتر است مورد استقبال قرار می‌گرفت.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها