امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۲۳:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121058
تاریخ انتشار: ۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
محمدعلی اسفنانی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در خصوص عدم تخصیص اعتبارات به برخی از سازمان‌های زیرمجموعه قوه ...

محمدعلی اسفنانی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در خصوص عدم تخصیص اعتبارات به برخی از سازمان‌های زیرمجموعه قوه قضاییه و کمبود اعتبارات در این سازمان‌ها گفت: کمیسیون قضایی یکی از کمیسیون‌هایی است که با قوه قضاییه و سازمان‌های زیرمجموعه آن ارتباط مستقیمی دارد به همین جهت مهمترین وظیفه را در ایام تصویب بودجه بر عهده دارد.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته بودجه قوه قضاییه تقریباً تا دو برابر افزایش پیدا کرد گفت: علیرغم اینکه سال گذشته اکثر ارگان‌ها با کسری یا کاهش اعتبارات مواجه بودند خوشبختانه قوه قضاییه اعتبار مناسبی را داشت.

اسفنانی با تأکید بر اینکه با پیشنهاد ما حدود 140 میلیارد به اعتبارات سازمان ثبت اضافه شد گفت: ما برای سازمان زندان‌ها هم پشنهادی دادیم که حدود 150 میلیارد به اعتبارات این سازمان اضافه شود اما متأسفانه چون در پیشنهادهایی که ارسال کرده بودند دقت لازم نشده بود سقف اعتبارات مشخص نشد و آن رقم تحقق پیدا نکرد.

عضو کمیسیون قضایی مجلس با اشاره به اینکه تحقق تخصیص اعتبارات منوط به تحقق درآمدها است گفت: اگر برای مثال ما یک میلیارد اعتبار تخصیص می‌دهیم باید از راههایی مثل فروش نفت این اعتبار تأمین شود ولی وقتی این اتفاق نیفتد ما نمی‌توانیم اعتبار مصوب را تخصیص دهیم.

وی تصریح کرد: سازمان زندان‌ها یکی از زیرمجموعه‌های قوه قضاییه است که هزینه‌های زیادی دارد چرا که بحث نگهداری، اشتغال و حمایت از خانواده زندانیان هزینه‌ بالایی را طلب می‌کند.

اسفنانی ادامه داد: پیشنهاد ما این است که سازمان زندان‌ها رایزنی‌هایشان را به نحوی انجام دهند که بودجه به طور کامل تخصیص پیدا کند، مجلس نمی‌تواند برای خودش ردیف خاصی را تعریف کند به همین جهت آنها باید ریز کارهای خود را به طور کامل بیان کند.

اسفنانی در پایان خاطرنشان کرد: کمیسیون قضایی این آمادگی را دارد که حتماً آنچه را که مطلوب سازمان‌های زیرمجموعه قوه به ویژه سازمان زندان‌ها است تهیه کند و از این سازمان حمایت ویژه‌ای داشته باشد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها