امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۲۳:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121061
تاریخ انتشار: ۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
اسفندیار چهاربند، مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و در پاسخ به این پرسش که ...

اسفندیار چهاربند، مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و در پاسخ به این پرسش که «آیا مدیر و معاونان مدرسه باید 6 ساعت در هفته تدریس داشته باشند؟»، اظهار داشت: اساساً طبق طرح طبقه بندی مشاغل مدیر و معاونان موظف هستند 6 ساعت در هفته تدریس کنند.

وی افزود: طرح طبقه بندی مشاغل معلمان که حدود 18 سال پیش تصویب شده است را مطالعه کنید، آنجا عنوان شده است که اگر مدیر و معاونان بخواهند سوابق آنها به عنوان سوابق آموزشی محسوب شود و نه اداری باید در سوابقشان 6 ساعت تدریس در هفته وجود داشته باشد.

چهاربند در پاسخ به این پرسش که «آیا مدیر و معاون مدارس باید برای سال تحصیلی جاری 6 ساعت تدریس را حتماً داشته باشند؟»، خاطرنشان کرد: بله، نخست اینکه شیوه‌نامه ساماندهی نیروی انسانی در دوره ابتدایی امسال تأکید کرده است و دوم اینکه طرح طبقه بندی مشاغل معلمان که پایه و اساس نحوه خدمت مدیران و معاونان مدرسه را تعیین کرده و مربوط به دو دهه گذشته است کماکان موظف بودن مدیر و معاون را برای 6 ساعت تدریس در هفته تأکید کرده است.

مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران تأکید کرد که با این شرط سوابق مدیر و معاون مدرسه آموزشی محسوب می‌شود و اگر این اتفاق رخ ندهد، سوابق آنها اداری خواهد بود.

وی در پاسخ به این پرسش که «آیا این موضوع به علت کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش است؟»، تصریح کرد: یک زمانی ممکن است مازاد نیرو داشته باشیم و از این فرصت قانونی استفاده نمی‌کنیم، اما زمانی که برای تأمین نیروی انسانی به جای استخدام بتوانیم بخشی از نیاز را تأمین کنیم از این فرصت قانونی استفاده می‌کنیم.

چهاربند افزود: این یک قانون است و حرفی نیست که بدون استناد به قانون زده شده باشد؛ توصیه می‌کنم افرادی که نقد دارند طرح طبقه بندی مشاغل معلمان را مرور کنند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار