امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۶:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121062
تاریخ انتشار: ۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسن هاشمی در حاشیه جلسه مشترک روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور و روسای سازمان نظام پزشکی استان ها در ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسن هاشمی در حاشیه جلسه مشترک روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور و روسای سازمان نظام پزشکی استان ها در جمع خبرنگاران گفت: با اجرای کتاب جدید ارزش گذاری نسبی خدمات سلامت، در راستای طرح تحول سلامت، هزینه های کمرشکن بیماران در بیمارستان های دولتی و خصوصی کاهش خواهد یافت.

به گفته وی علی رغم این که در بیمارستان های دولتی هزینه های پرداختی از سوی بیماران به کمتر از 7 درصد رسیده ولی هنوز خیلی از بیماران توان پرداخت این میزان را نیز ندارند.

وزیر بهداشت با اشاره به این که بیماران صعب العلاج جزو این بیماران هستند، خاطرنشان کرد: بسته حمایت از بیماران صعب العلاج تدوین شده و به زودی اجرا می شود ولی تا آن زمان هزینه های این بیماران از مسیر مددکاری تا حدی پوشش داده خواهد شد.

هاشمی ضمن تاکید بر ضرورت ثبت دقیق اطلاعات برای تشخیص نیازمندان واقعی، خاطرنشان کرد: نباید با سوء تدبیر و مدیریت نادرست منجر به هدررفت منابع شویم به طوری که بیمارانی که نیازمندان واقعی هستند، از دریافت خدمات سلامت محروم شوند.

به گفته وزیر بهداشت بسته حمایت از بیماران صعب العلاج به زودی اجرا خواهد شد به طوری که هدررفت منابع وجود نداشته باشد. 

هاشمی در پایان تاکید کرد: مهمترین بسته های طرح تحول سلامت بسته های بهداشت و اجرای کتاب جدید ارزش گذاری نسبی خدمات سلامت است و امیدواریم تا پایان سال طوری عمل کنیم که کسی به خاطر بیماری به زیر خط فقر نرود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها