امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۰:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121063
تاریخ انتشار: ۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علیرضا زالی در دومین روز از دهمین اجلاس روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور که صبح امروز در ستاد مرکزی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علیرضا زالی در دومین روز از دهمین اجلاس روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور که صبح امروز در ستاد مرکزی وزارت بهداشت برگزار شد، ضمن بیان این مطلب، ابلاغ سیاست های کلی نظام سلامت از سوی مقام معظم رهبری را مترقی ترین، مستندترین و متقن ترین اسناد فرادستی در عرصه سلامت عنوان کرد.

وی همچنین به حمایت رئیس جمهور و پیگیری های شخص وزیر بهداشت در اجرایی شدن طرح تحول نظام سلامت اشاره کرد و گفت: اجرایی شدن کتاب ارزش نسبی خدمات سلامت و پیوست نظارتی منضم آن در راستای اجرای تکلیف قانون برنامه پنجم توسعه از یک سو و ابلاغ سیاست های کلی نظام سلامت از سوی مقام معظم رهبری است.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی با بیان این که پیوست نظارتی منضم به کتاب ارزش نسبی خدمات سلامت خارج از فضای دولت و در بخش صنفی سازمان نظام پزشکی تهیه و تصویب شده است، گفت: این پیوست نظارتی هم مصوبه شورای عالی نظام پزشکی و هم مصوبه شورای عالی هماهنگی استان های نظام پزشکی است لذا صیانت از آن نیز به عهده خودمان است.

زالی در ادامه خاطر نشان کرد برای صیانت از کتاب ارزش نسبی خدمات سلامت باید بتوانیم به صورت کاملا منطقی، تحلیلی و علمی دستاوردهای اجرای این کتاب را در بین جامعه پزشکی تبیین کنیم.
 
وی افزاد: راهکار دیگر صیانت از این کتاب در گروی اجرای آن است چرا که این کتاب حاصل ساعت ها کار کارشناسی است که در آن 1700 خدمت، تعرفه و شناسنامه جدید پیدا کرده است و 300 خدمت جدید نیز در بسته بیمه پایه گنجانده شده است لذا با اجرای آن بخش قاطبه جامعه پزشکی کشور از آن منتفع خواهند شد و از سویی خدمات مناسب درمانی نیز به مردم ارائه خواهد شد.
 
وی یادآور شد: اگرچه تعداد قلیلی از جامعه پزشکی زیاده خواه هستند اما سیاست های کلان سلامت کشور را براساس خواست تعداد قلیلی از جامعه پزشکی تنظیم نمی کنیم.
 
رئیس کل سازمان نظام پزشکی تصریح کرد: باید خودمان پیش قدم شویم و جلوی کسانی که در کلان شهرها تعرفه های نامتعارف می گیرند را بگیریم.
 
وی گفت: باید در کمسیون هایی که متشکل از نماینده دانشگاه های علوم پزشکی، انجمن های علمی تخصصی مربوطه و دادستان انتظامی نظام پزشکی تشکیل می شود، به پرونده های تخلفات رسیدگی شود.
 
وی در عین حال یادآور شد: البته این کمیسیون ها به صورت کاملاٌ کارشناسی و براساس صیانت از کرامت جامعه پزشکی به تخلفات رسیدگی خواهند کرد و پس از محرز شدن تخلف، پرونده به مرحله بعدی ارجاع خواهد شد.
 
رئیس کل سازمان نظام پزشکی خاطر نشان کرد: در اجرایی شدن طرح تحول نظام سلامت و کتاب ارزش نسبی خدمات سلامت همراه و کنار وزارت بهداشت هستیم و در این راه بسیار مصمم و جدی هستیم و هیچ گونه عهدشکنی اتفاق نیفتاده است چرا که در اجرای این کتاب تعهد اخلاقی و حرفه ای به دولت داده ایم و دولت در این خصوص به نظام پزشکی شخصیت نوین نظارتی داده است.
 
زالی یادآور شد: انجمن های علمی و تخصصی 27گانه پزشکی و نیز مدیران عامل بیمارستان های خصوصی کشور نیز در اجرایی شدن این کتاب همراه و همگام با وزارت بهداشت متعهد شده اند.
 
وی از روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور خواست، پیوست نظارتی کتاب ارزش نسبی خدمات سلامت را به عنوان پیوستی تشریفاتی تلقی نکنند و اظهار امیدواری کرد با همکاری و تعامل بیشتر از این آزمون ملی و سرنوشت ساز تاریخی، سربلند بیرون بیاییم.
انتهای پیام/
   

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها