امروز : چهارشنبه ۹ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 29
۱۱:۱۷
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121072
تاریخ انتشار: ۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 9
محمدمهدی زاهدی، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و در پاسخ به ...

محمدمهدی زاهدی، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و در پاسخ به این پرسش که «آیا واگذاری مدارس دولتی به بخش خصوصی قانونی است؟»، اظهار داشت: در قانون اجازه داده شده است تا سقف نیم درصد از مدارس دولتی در سطح کشور که عدد بالایی نیست، واگذار شوند.

وی افزود: اگر به عنوان نمونه 120 هزار مدرسه در کشور داشته باشیم، نیم درصد آن حدود 600 مدرسه می‌شود.

زاهدی به قوانین مربوط به واگذاری مدارس دولتی اشاره و خاطرنشان کرد: قانون مشخص کرده است که واگذاری باید در مناطق محروم و جاهایی باشد که تأمین معلم مشکل است، اما اگر در شهری که آن محرومیت را ندارد و مشکل معلم را هم ندارد این کار انجام شود، خلاف قانون است.

وی در خصوص استفاده از معلمان با حقوق بسیار کم در مدارس واگذار شده به بخش خصوصی، گفت: جلسه‌ای با وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان مدارس غیردولتی آموزش و پرورش داشتیم و این موضوع مطرح شد که وضعیت چگونه است که آنها پاسخی دادند که قرار شد کار بیشتری روی این موضوع انجام دهیم.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: آموزش و پرورش عنوان می‌کند که از بازنشستگان استفاده می‌کند و مدیر را آموزش و پرورش انتخاب کرده است و به مدیر توصیه‌های لازم شده است.

زاهدی افزود: کمیسیون آموزش مجلس این موضوع را پیگیری و بررسی می‌کند، اما اگر مشکلی در این راستا باشد باید مصداق داشته باشیم که کجا مشکل دارد تا پیگیری کنیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها