امروز : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 21
۱۰:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121078
تاریخ انتشار: ۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سید عبدالملک الحوثی رهبر جنبش الحوثی یمن طی سخنرانی در جمع نمایندگان قبایل یمنی در صنعا ...

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سید عبدالملک الحوثی رهبر جنبش الحوثی یمن طی سخنرانی در جمع نمایندگان قبایل یمنی در صنعا که به صورت ویدئو کنفرانس پخش می‌شد، گفت که اسلام از سوی رسانه‌ها هدف حملاتی قرار گرفته تا بدنام شود و درباره آن سیاه نمایی می شود. 

وی با اشاره به اینکه شروع سال جدید فرصتی برای حل مشکلات گذشته و افزایش همبستگی میان مردم، تصریح کرد که باید با تمسک به اخلاق اسلامی و وحدت مشکلات را حل کنیم.

رهبر جریان انصار الله با بیان اینکه مردم یمن در گذر تاریخی مهم برای ساختن آینده کشور هستند و افزود: مردم یمن با بیداری و هوشیاری خودشان در یک انقلاب که همه جهان صدای آنرا شنید، شرکت کردند.

وی با اشاره به اینکه حرکت مردم از روستاها و شهرها شروع شد، تصریح کرد که قیام مردم یمن انقلابی واقعی بود.

سید عبدالملک الحوثی با بیان اینکه تهدیدات بسیار زیاد است اما مردم با اراده قوی و فولادین خود و با تلاش و همکاری می‌توانند بر مشکلات فائق بیایند، اظهار داشت که مردم یمن در مسیری صحیح بانگ استقلال و آزادی و حل مشکلات در عرصه سیاسی و اقتصادی را فریاد زدند.

وی با اشاره به اینکه در 11 سپتامبر(زمان عقب نشینی دولت صنعا در مقابل مطالبات مردم) یک پیروزی توسط مردم رقم زده شد گفت: یک مرحله جدیدی در تاریخ یمن شروع شد.

سید عبدالملک الحوثی ابراز داشت که مردم با حرکت خود یک فرصت تاریخی و استثنایی به رئیس جمهور، احزاب و نیروهای سیاسی دادند تا تا صداقت اراده و حسن نیت خود را در پیشبرد امور کشور نشان دهند.

وی افزود: برخی نیروهای سیاسی هنوز در آمال حزبی خود گیر کرده‌اند و با سطح خواسته‌های مردمی همراه نیستند.

رهبر انصار الله با اشاره به اینکه برخی کشورهای منطقه دولت صنعا را تحت سیطره خود می‌خواهند و آرزو دارند یمن کشوری فقیر و ناامن باشد که از مشکلات متعدد رنج ببرد، تاکید کرد که برخی دولت‌های منطقه موضع صریح ضد مردم یمن، انقلاب و مطالبات آنها اتخاذ کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه همچنان منتظر عملی شدن اولین گام در توافق با دولت در زمینه تشکیل دولت هستیم، ابراز داشت که ما به دنبال تشکیل دولتی جامع و مورد خواست مردم هستیم.

عبدالملک الحوثی با بیان اینکه توافقنامه صلح می‌خواهد همه در اداره کشور سهیم باشند تا اثبات شود کخ در شراکت و همکاری می توان کشور را بهتر اداره کرد، تصریح کرد که برخی هنوز می‌خواهند دنبال تمایلات خود باشند و حتی از توافقنامه صلح نیز به دنبال ضربه زدن هستند.

وی از همه گروه‌ها سیاسی خواست در مسیر مصلحت مردم قدم بردارند و از فرصت موجود پس از انقلاب استفاده کنند و افزود: مردم یمن هزینه گران بهایی را در سال‌های گذشته داده است و در تمام زمینه‌های امنیتی و اقتصادی هزینه داده است.

رهبر جنبش انصار الله یمن با اشاره به اینکه این جنبش به پرتگاهی که برخی کشورها می‌خواهند یمن را به آن وارد کنند، نخواهد افتاد، تاکید کرد که هدف فعالیت تکفیری‌های القاعده‌ای که توسط برخی نیروهای منطقه‌ای فعال شده‌اند این است که به انقلاب مردم یمن رنگ طایفه‌ای و مذهبی بدهند.
وی تاکید کرد که برخی طرف‌های منطقه‌ای و بین المللی در قضیه جنوب یمن منافعی دارند و سعی می‌کنند تا با پیش کشیدن موضوع جدایی جنوب به منافع خود برسند. 

وی گفت: ما آماده هستیم در کنار ارگان‌های رسمی کشور بایستیم تا زمانی که به وظیفه خود عمل کنند اما ارگان‌های رسمی به وظایفخود عمل نمی‌کنند. 
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار