امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۵:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121081
تاریخ انتشار: ۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 46
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه امروز گفت که اروپایی‌ها هیچ جایگزینی برای گاز روسی ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه امروز گفت که اروپایی‌ها هیچ جایگزینی برای گاز روسی ندارند.
بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز، رئیس‌جمهور روسیه گفت که متوقف شدن واردات گاز از روسیه برای اروپایی‌ها غیرمحتمل است زیرا این قاره جایگزینی برای گاز روسیه ندارند.
پس از روی کار آمدن غرب‌گرایان در اوکراین و کلید خوردن جنبش‌های استقلال‌طلبی در میان ساکنان اکثراً روس‌تبار شرق این کشور، روابط اروپا و مسکو به دلیل حمایت‌های روسیه از این جنبش‌ها به شدت تیره شد.
تحریم‌های اروپا علیه اشخاص و شرکت‌های روسی و پاسخ شدید روسیه با ممنوع کردن واردات مواد غذایی از اروپا و آمریکا، سایه تهدید قطع جریان گاز به سمت اروپا را پررنگ‌تر کرد.
حتی در ماه‌های اولیه بروز اختلافات، پوتین به پکن سفر کرد و قراردادی 400 میلیارد دلار برای فروش گاز روسیه با چینی‌ها منعقد کرد، قراردادی که نشان می‌داد گاز روس‌ها بی‌خریدار باقی نمی‌ماند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها