امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۷:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12109
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۵۶
تعداد بازدید: 90
محمد‌طیب صحرایی استاد دانشگاه امام صادق(ع) در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گفت: وجود حضرت امام ...

محمد‌طیب صحرایی استاد دانشگاه امام صادق(ع) در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گفت: وجود حضرت امام خمینی(ره) در فضای دانشگاه، یک جهش تاریخی در اثر‌گذاری‌های فکری، فرهنگی و رفتاری دانشجویی کشور گذاشته است.

وی افزود: این جهش تاریخی در طول زمان تا حدودی‌ متعادل‌تر می‌شود و شاید ظاهر طبیعی آن نسبت به گذشته کمرنگ‌تر شود. اما آن‌چه که در این مسئله تاثیر‌گذار است، عمق تاثیرگذاری است که به تدریج و مرور زمان اثر خود را نشان خواهد داد.

استاد دانشگاه امام صادق(ع) در ادامه خاطرنشان کرد: این تاثیر‌گذاری کلام و جنبش امام خمینی‌(ره) در مورد اکثر مصلحان اجتماعی و مذهبی هم دیده می‌شود که نمونه اعلای آن از نظر تاثیر‌گذاری عمیق تفکرات در رابطه با پیامبر اکرم (ص) وجود دارد.

صحرایی با اشاره به توصیف شهید مطهری درباره دعوت‌های الهی گفت: بعد از رحلت امام (ره) عده‌ای تصور می‌کردند که جهش تاریخی ایشان رو‌ به میرایی می‌رود. با این وجود حرکت امام تمام جنبه‌های دعوت‌‌های الهی را برخوردار بود و طبق کلام شهید مطهری،در سه جهت زمان، مکان و عمق توسعه پیدا کرد و به همین سبب میرایی نداشت.

وی افزود: تاثیر‌گذاری عمیق کلام امام (ره) به عنوان مبدع یک تفکر، یک بار دیگر در حرکت‌های بیداری اسلامی در منطقه به چشم آمد و مشخص شد موج حرکت‌های تاریخی امام در ظاهر آرام شده است و حالا در ابعاد و حلقه‌های وسیع‌تری در حال شکل‌گیری است.

استاد دانشگاه امام صادق(ع) همچنین با اشاره به اجرای برنامه‌ تجدید میثاق با آرمان‌های امام خمینی(ره‌)، گفت: آفتی که ممکن است برنامه‌های میثاق با امام را دچار مشکل کند این است که این برنامه‌ها به صورت شکلی صرف درآمده و هر سال در یک روز اجرا می‌شود. این برنامه‌ها اگرچه لازم است اما مطلقا کافی نیست.

وی افزود: حداقل مطلب این است که طی یک برنامه‌ریزی درست، مجلدات ‌آخر صحیفه نور در قالب کتاب‌های درسی و مسابقات وارد تفکرات دانشجویان ورودی جدید و نسل‌های آخر شود چرا که آشنایی با تفکرات امام خمینی (ره) به خصوص برای جوانان دانشجویان با برنامه‌های یک روزه اتفاق نمی‌افتد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار