امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۰۸:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121099
تاریخ انتشار: ۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،  محمد بشاء سخنگوی سفارت یمن در واشنگتن ترکیب وزارت خانه‌های این کشور را اعلام کرد.

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،  محمد بشاء سخنگوی سفارت یمن در واشنگتن ترکیب وزارت خانه‌های این کشور را اعلام کرد.

براساس این گزارش، 6 وزارتخانه دادگستری، برق، نفت، فرهنگ، آموزش و پرورش و خدمات اجتماعی به جریان انصار الله اختصاص می‌یابد.

براساس این گزارش 9 وزراتخانه نیز در اختیار حزب کنگره ملی به این شرح قرار گرفته است؛‌اداره امور محلی، رسانه، بهداشت، شیلات، حقوق بشر، جهانگردی، جوانان و دو وزراتخانه امنیتی.

القاء المشترک هم در این میان توانسته به وزارتخانه‌های؛ برنامه ریزی، حمل و نقل، اوقاف، آموزش عالی، آب، یمنی‌های مقیم خارج و دو وزرات امنیتی

همچنین جنبش جنوب نیز به وزرات آموزش، خدمات عمومی، مخابرات، صنعت و بازرگانیو امور حقوقی رسید.

«فارس سقاف» مشاور رئیس جمهور یمن پیش از این اعلام کرده بود که گروه‌های سیاسی یمنی درباره نحوه تقسیم وزارتخانه‌ها در دولت جدید این کشور به توافق رسیدند.

بر این اساس حزب کنگره ملی «الموتمر الشعبی العام» به ریاست علی عبدالله صالح 9 وزارتخانه و حزب «القاء المشترک»  6 وزارتخانه را در اختیار خواهد گرفت. جنبش انصارالله و جنبش جنوب هرکدام 6 وزارتخانه را در اختیار خواهند داشت.

این در حالی است وزارت‌ دفاع، کشور، اقتصاد و خارجه همچنان زیر نظر رئیس جمهور فعالیت خواهند کرد.

عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور یمن، روز دوشنبه (28 مهر، 20 اکتبر) در نخستین دیدار با خالد بحاح، نخست وزیر جدید این کشور و هیات مشاوران دولت، درباره کابینه جدید با یکدیگر گفت‌وگو کردند.

رئیس جمهور یمن چندی پیش خالد بحاح، وزیر نفت پیشین این کشور  را رسما مامور تشکیل کابینه دولت وحدت ملی کرد.

بحاح پس از موجی از اعتراضات داخلی عیله دولت صنعا که انصارالله آنرا رهبری می‌کرد به سمت نخست وزیری برگزیده شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها