امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۰۹:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121106
تاریخ انتشار: ۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، سرانجام سرهنگ «سهیل الحسن» که مردم سوریه او را به خاطر رشادت‌هایش «ببر» می‌نامند، پرونده

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، سرانجام سرهنگ «سهیل الحسن» که مردم سوریه او را به خاطر رشادت‌هایش «ببر» می‌نامند، پرونده نبرد شهر استراتژیک «مورک»، واقع در مسیر بزرگراه اصلی حلب – دمشق، در ریف شمالی حماه را پس از سیطره بیش از یک ساله گروه تروریستی تکفیری «جبهه النصره» و دیگر گروه‌های تروریستی هم پیمان با آن را بست.

 
سرهنگ «سهیل الحسن»، کسی که رشادت‌هایش زبان‌زد خاص و عام در سوریه است


سیطره ارتش سوریه بر مورک که به پسته‌های حلبی‌اش معروف است، این امکان را به نیروهای ارتش سوریه می‌دهد که پس از آن نگاه خود را بر «ریف جنوبی ادلب» متمرکز کنند و بالطبع اولین هدف در این منطقه شهر استراتژیک «خان شیخون» خواهد بود.

 
موقعیت مورک و خان شیخون در نقشه نشان داده شده است


ریف ادلب به طور کلی و منطقه ریف جنوبی ادلب، از جمله شهر خان شیخون یکی از مهمترین مناطق تحت تصرف گروه‌های مسلح تروریستی در سوریه به شمار می‌آید که به دلیل نزدیکی به مرزهای ترکیه نیازهای لجستیکی آنها را تامین می‌کند.

 
تقسیمات اداری استان ادلب/موقعیت ریف جنوبی ادلب و شهر خان شیخون در نقشه مشخص شده


یک منبع میدانی سوری در این خصوص توضیح داد که همزمان با عملیات نیروهای پیاده نظام ارتش سوریه، یگان توپخانه و هوایی این کشور نیز مواضع گروه‌های مسلح تروریستی از جمله جبهه النصره را در این شهر هدف قرار دادند که عقب نشینی گروه‌های مسلح از مناطق مختلف شهر و تجمع آنها در شمال مورک را درپی داشت.

 
موقعیت استان ادلب در سوریه


این منبع میدانی سوری توضیح داد: دلیل تمرکز گروه‌های مسلح تروریستی در شمال این شهر به دلیل موقعیت استراتژیک آن و قرار داشتن در مسیر بزرگراه بین المللی حلب – دمشق است، علاوه بر اینکه این منطقه حلقه ارتباط ریف شمالی حماه به ریف جنوبی ادلب است.

منبع مذکور ادامه می‌دهد: گروه‌های مسلح تروریستی به خوبی دریافته بودند که آزادسازی مورک و به طور خاص شمال این شهر به معنای حرکت ارتش سوریه به سمت پایگاه نظامی «وادی الضیف» است که در 3 کیلومتری شهر «معره النعمان» در ریف ادلب واقع شده است.

 
موقعیت پایگاه نظامی وادی الضیف و بزرگراه بین المللی دمشق - حلب در نقشه نشان داده شده


وی ادامه داد: در صورتی‌که برنامه ارتش سوریه در هم شکستن محاصره پایگاه نظامی وادی الضیف باشد که بیش از 2 سال است، در محاصره گروه‌های مسلح تروریستی از جمله جبهه النصره است، شهرهای خان شیخون و «حیش» اهداف بعدی برای آزادسازی خواهد بود و به این ترتیب باید در انتظار پای گذاشتن «ببر» به ریف جنوبی ادلب باشیم، منطقه‌ای که به بیشه «کفتارها» معروف شده است.

این منبع میدانی سوری توضیح می‌دهد: با توجه به آزادی این شهر به نظر می‌رسد که برنامه و نقشه ارتش سوریه حرکت به سمت ریف جنوبی ادلب و آغاز عملیات‌هایش در این باشد که البته روزهای آینده بیش از پیش اهداف بعدی ارتش سوریه را در این منطقه آشکار خواهد کرد.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها