امروز : یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 20
۲۰:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121108
تاریخ انتشار: ۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در سوریه، شدت درگیری‌ها میان نیروهای ارتش سوریه با گروه‌های مسلح تروریستی در کوی «جوبر» واقع در ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در سوریه، شدت درگیری‌ها میان نیروهای ارتش سوریه با گروه‌های مسلح تروریستی در کوی «جوبر» واقع در شمال شرقی دمشق روز جمعه به حدی بود که ساکنان دمشق، پایتخت سوریه به راحتی می‌توانستند، صدای ناشی از رد و بدل شدن آتش میان دو طرف را بشنوند.

 
تقسیمات اداری کوی «جوبر» در شرق دمشق


براساس جدیدترین گزارش‌های رسیده، محورهای «زملکا» و شرق جوبر روز گذشته کانون درگیری‌ میان نیروهای ارتش سوریه با گروه‌های مسلح تروریستی بود.

تشدید عملیات‌های ارتش سوریه در این دو محور پس از آن صورت گرفت که، یگان‌های ارتش سوریه مواضع خود در نقاطی که روزهای گذشته آزاد کرده بودند، را تثبیت و تحکیم کردند و این موجب شده تا روزهای آینده شاهد اعلام خبر آزادسازی کوی جوبر باشیم که هم اکنون گروه‌های مسلح در آن در محاصره کامل قرار دارند و تمام راه‌های ارتباطی آنها با دنیای خارج قطع شده است.

 
نقشه غوطه شرقی دمشق/موقعیت دمشق و کوی جوبر در نقشه نشان داده شده است


از سوی دیگر و از شهر «دوما» در ریف دمشق گزارش شده است که دیگر یگان‌های ارتش سوریه مستقر در این منطقه نیز به شدت با گروه‌های مسلح در حوالی این شهر درگیر هستند، شهری که پایگاه و دژ اصلی گروه‌های مسلح در غوطه شرقی دمشق به شمار می‌آید.

 
موقعیت شهر «دوما» در سوریه


براساس جدیدترین گزارش‌های رسیده، درحال حاضر درگیری میان دو طرف اطراف منطقه «مزارع ریحان» متمرکز شده که طی روزهای گذشته ارتش سوریه موفق به آزادسازی آن شده بود.

همچنین از دیگر محورهای درگیری اطراف شهر دوما باید از محور تپه استراتژیک «کردی» نام برد که تنها 2 کیلومتر با دوما، پایگاه اصلی گروه تروریستی موسوم به «جیش الاسلام» به سرکردگی «زهران علوش» نزدیک شوند.

 
موقعیت شهر «دوما» در ریف دمشق


هم اکنون مواضع گروه‌های مسلح در شهرک «کفر بطنا» و مناطق بین دو شهرک «دیر العصافیر» و «زبدین» در غوطه شرقی دمشق و مناطقی در شهر «داریا» هدف حملات شدید توپخانه‌ای و نیروی هوایی ارتش سوریه قرار دارد.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار