امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۷:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121131
تاریخ انتشار: ۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مجموعه شعر 2 جلدی «ماجراهای موش قلقلی» سروده «اسدالله شعبانی» با عنوان «موشی ما ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مجموعه شعر 2 جلدی «ماجراهای موش قلقلی» سروده «اسدالله شعبانی» با عنوان «موشی ما یه چتر داره» و «موشی ما یه تور داره»،‌ نام‌گذاری شده است که به تازگی برای چاپ اول سال 93 از سوی واحد کودک و نوجوان مؤسسه نشر و تحقیقات ذکر برای گروه سنی کودک، ‌منتشر و روانه بازار نشر شده است.

 

مجموعه شعر «موشی ما یه تور داره» هم اینگونه است که در یک روز خوب و آفتابی، موشی قصه ما تورش را برمی‌دارد و به دشت سبزی می‌رود. او می‌خواهد پروانه‌ها را شکار کند. داستان به صورت سرایش شعر اینگونه آغاز می‌شود:

موشی ما یه تور داره

با آن می‌خواد چه کار کنه؟

می‌خواد بره با تور خود

پروانه‌ای شکار کنه

تو موشی چی کم داره؟

یه دسته چوبی می‌خواد

موشی می‌گرده، همه جا

یه تکه چوب گیرش می‌آد

مجموعه شعر «موشی ما یه چتر داره» به این گونه است که هوا ابری بوده و موشی چترش را برمی‌دارد و با گربه نازنازی‌اش به صحرا می‌رود تا قدم بزند. ناگهان باران شر شر می‌بارد.

 

 

داستان به صورت شعرگونه این‌گونه شروع می‌شود:

هوا کمی ابری شده

می‌خواد که بارون بباره

موشی که خیلی خوشحاله

چتری داره، برمی‌داره

یه گربه هم داره موشی

خط خطی و نازنازیه

گربه واقعی که نیست

گربه اسباب‌بازیه

بر اساس این گزارش، طرح و نقاشی دو مجموعه کتاب‌های «ماجراهای موش قلقلی» توسط «هان تورک» صورت گرفته است که هر کدام از این مجلدها هم دارای 24 صفحه است.

واحد کودک و نوجوان موسسه نشر و تحقیقات «ذکر» مجموعه دو جلدی « موشی ما یه تور داره» و «موشی ما یه چتر داره» سروده «اسدالله شعبانی» را هر کدام با قیمت 1500 تومان و به صورت یک مجموعه با قیمت 3000 تومان منتشر و به مخاطبان کودک ارائه کرده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار