امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۸:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121134
تاریخ انتشار: ۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۴۰
تعداد بازدید: 57
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، برخی منابع خبری مدعی شدند که در جلسه‌ای که اخیراً «سید حسن نصرالله» و فرماندهان نظامی ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، برخی منابع خبری مدعی شدند که در جلسه‌ای که اخیراً «سید حسن نصرالله» و فرماندهان نظامی مقاومت در ضاحیه جنوبی بیروت برگزار کردند، تصمیماتی درباره تغییر برخی فرماندهان و تاکتیک‌های نظامی اتخاذ شد.

روزنامه کویتی «السیاسة» در گزارشی به بازخوانی مواضع اخیر «سید حسن نصر الله» دبیر کل حزب الله لبنان پرداخته و مدعی شد که سید نصر الله وقتی تحولات بریتال را «اشتباهی که به آن رسیدگی شد» می‌خواند، منظور وی اطمینان دادن به اعضا و هوادارانش نیست بلکه سخن از تغییرات گسترده‌ای در رویارویی‌های جاری بین حزبش و افراد مسلح در منطقه القلمون سوریه سخن می‌گفت.

بر اساس این گزارش، پس از بروز تحولات امنیتی «بریتال» واقع در شرق لبنان، دبیر کل حزب الله لبنان فرماندهای عالیرتبه نظامی را به نشست مرکزی در ضاحیه جنوبی بیروت فراخوانده و در جلسه‌ای که با حضور یک افسر بلندپایه سوری برگزار شد، تحولات، نبردهای اخیر و اقدامات لازم به منظور پیشگیری از تکرار چنین حوادثی مورد بحث و بررسی قرار داده شد.
این روزنامه کویتی به نقل از آنچه منابع آگاه می‌نامد مدعی شد که در جلسه مذکور تصمیماتی به دستور شخص سید نصر الله اتخاذ شده و روند اجرای آنها فورا آغاز شد که از جمله مهم‌ترین این تصیمیمات می‌توان به انتخاب فردی به نام «ر.ع» به فرماندهی جبهه القلمون اشاره کرد. «ر.ع» یکی از فرماندهان نظامی حزب الله و از یاران (شهید) «عماد مغنیه» است. همچنین حزب الله هزاران تن از نیروهای ویژه خود در مناطق شرقی لبنان مستقر کرده و 30 موضع جدید در ارتفاعات مشرف به القلمون و دره‌های آن تاسیس کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار