امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۳:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 12115
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۵۶
تعداد بازدید: 123
حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در حاشیه سفر خود به گیلان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به تخلفات انتخاباتی و برخورد با ...

حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در حاشیه سفر خود به گیلان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به تخلفات انتخاباتی و برخورد با جرایم انتخاباتی، اظهار کرد: در این دوره همه خود را ملزم می‌دانند که به قانون عمل کنند.

وی قانون‌مداری را موضوع بسیار مهمی دانست و افزود: قانون‌مداری مورد توجه کاندیداها و ستادهای آنها قرار گرفته است.

سخنگوی قوه قضائیه با تصریح بر اینکه نامزدهای انتخاباتی به طرفداران خود توصیه کنند در چارچوب قانون تبلیغات را انجام دهند، گفت: نباید دردسری در این زمینه برای مردم ایجاد شود.

وی قوه قضائیه را مسئول پیشگیری از جرم دانست و اذعان کرد: این قوه در جاهایی که لازم است تذکرات لازم را ارائه می‌دهد. اگر جرم انتخاباتی واقع شود بر حسب وظیفه قانونی رسیدگی می‌شود.

محسنی اژه‌ای درباره تأمین امکانات دستگاه‌های قضائی عنوان کرد: قوه قضائیه طبق مأموریت سنگینی که دارد بودجه مناسب با این مأموریت را ندارد و نیروی اداری و قضائی این قوه کافی نیست.

دادستان کل کشور اضافه کرد: در برنامه پنجم توسعه تصویب شده که می‌توانیم سالانه تعدادی قاضی را استخدام کنیم که از سال 90 تاکنون در جذب نیرو هستیم و تعدادی نیز جذب شدند.

وی جذب نیرو در دستگاه قضائی را موجب تسهیل و گشایش در کارها ذکر کرد و گفت: درباره جذب کارمندان اداری همچنان با مشکل مواجه هستیم.

محسنی‌اژه‌ای با بیان اینکه اکنون بیش از 26 درصد ظرفیت قوه قضائیه خالی است، خاطرنشان کرد: با کمبود نیروی کادر اداری و قاضی مواجه هستیم که این امر نیازمند حمایت دولت و بودجه در استخدام نیروهای اداری است.

وی درباره روند رسیدگی به وضعیت پرونده اعضای شورای شهر رشت، اذعان کرد: این پرونده هنوز در مرحله تحقیقات مقدماتی است و طبق قانون از بیان جزییات آن معذورم و این پرونده هنوز دادگاه نرفته است.
ا‌نتهای پیام/2300/خ30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها