امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۹:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121156
تاریخ انتشار: ۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 21
محمود امانی طهرانی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; اظهار داشت: در سال آینده کتاب‌های ریاضی،‌ فارسی و اجتماعی ...

محمود امانی طهرانی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; اظهار داشت: در سال آینده کتاب‌های ریاضی،‌ فارسی و اجتماعی دوره ابتدایی بیشترین تغییر را خواهند داشت؛ پس از آن کتاب‌های دینی و علوم دوره ابتدایی نیز تغییر می‌کند.

وی افزود: در پایه نهم تمام کتاب‌های هشتم وجود دارد و به جای کتاب تفکر و سبک زندگی، کتاب آمادگی دفاعی جایگزین می‌شود.

مدیر کل دفتر تألیف کتاب‌های درسی ابتدایی و متوسطه نظری خاطر نشان کرد: برنامه‌های درسی ملی محورهای اساسی دارد که از مهم‌ترین آن الگوی هدف‌گذاری است و به پنج عنصر تفکر،‌ ایمان، علم و عمل و اخلاق ارتقاء یافته است؛ ضمن اینکه به چهار عرصه‌ نظیر خود،‌ خلق، خلقت و خداوند متعال در برنامه دروس ملی توجه شده است.

امانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با بیان اینکه حجم کتب درس زیاد نیست، افزود: کم کردن ساعت آموزش در مدارس و تجمیع ساعات درسی با توجه به تک شیفته شدن مدارس پذیرفتنی نیست بلکه این کار موجب کم شدن کیفیت تعلیم و تربیت در دانش‌آموزان می‌شود.

وی با اشاره به اینکه حجم کتب درسی در کشور‌مان نسبت به سایر کشورهای جهان کم است، تصریح کرد: هوشمند‌سازی مدارس در وقت یادگیری دروس به دانش‌آموزان و تدریس مناسب به معلمان کمک بسیاری می‌کند و گاهی اوقات معلمان در جریان تدریس، کلاس‌های درس را به آرامی پیش می‌برند که این کار برای یادگیری دانش‌آموزان موثر نیست.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار