امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۷:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121172
تاریخ انتشار: ۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 87
حسین طلا نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ‌درباره اطلاعیه روز گذشته وزارت ...

حسین طلا نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ‌درباره اطلاعیه روز گذشته وزارت علوم در مورد بورسیه‌های دولت گذشته، گفت: این اطلاعیه بزرگنمایی درباره تخلف وزارت علوم دولت گذشته در مورد بورسیه‌ها را اثبات کرد.

وی با تأکید بر اینکه هیچ کس مخالف برخورد با تخلفات جزئی صورت گرفته در پرونده‌ بورسیه‌ها نیست، اظهار کرد: اشتباهی که در این زمینه صورت گرفت، این بود که تخلف یک درصدی را به اندازه‌ای بزرگ کردند که انگ پارتی‌بازی به کل نظام خورد و موجب بدبینی جوانان به فردای زندگی خود شد، زیرا این تصور برای آنان حاصل شد که هر چقدر تلاش کنند باز هم حرف اول را در سیستم اداری ما پارتی‌بازی و رفیق‌بازی خواهد زد.

*چرا پرونده‌ای درباره بورسیه‌های زمان دولت اصلاحات تشکیل نمی شود؟

طلا با طرح این سوال که چرا پرونده‌ای درباره بورسیه‌های زمان دولت اصلاحات تشکیل نمی شود؟ گفت:‌ بسیاری از نخبگان ما در این زمان به خارج از کشور اعزام شده و دیگر برنگشتند یعنی اگر یک زمان نیروی کار صادر می‌کردیم در مقطعی مغز صادر کردیم.

*به نخبگان به چشم مجرم نگاه می‌شود

وی به اعزام بسیاری از اصلاح طلبان به خارج از کشور در دوره اصلاحات اشاره و بیان کرد: امروز بسیاری از نخبگان آبروی‌شان به واسطه انتشار نام‌ها از سوی وزارت علوم رفته و همه آنان را به چشم مجرم نگاه می‌کنند، در حالی که طبق اعلام وزارت علوم، صرفاً 36 نفر از ادامه تحصیل منع شدند.

*بورسیه‌هایی که آبرویشان لکه‌دار شده حق شکایت از وزارت علوم را دارند

نماینده مردم تهران در مجلس تأکید کرد: حق شکایت و پیگیری برای بورسیه‌های قانونی که در این ماجرا آبروی‌شان لکه‌دار شده از وزارت علوم باقی است و مجلس نیز از طریق ۲ بازوی کمیسیون اصل 90 و کمیسیون آموزش به این ماجرا رسیدگی می‌کند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها