امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۷:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121182
تاریخ انتشار: ۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 21
محمد‌مهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در‌ گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در مورد اطلاعیه ...

محمد‌مهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در‌ گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در مورد اطلاعیه روز گذشته وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درباره پرونده بورسیه‌های دولت گذشته گفت: این بیانیه نشان داد که میزان تخلفات ادعا شده بسیار کمتر از از آن حدی بود که پیشتر اعلام شده بود.

وی با ابراز تاسف از عملکرد بعضی رسانه‌ها که این آمار را بزرگ جلوه دادند، اظهار داشت: متاسفانه یک پرونده فساد 3 هزار نفری به نظام آموزشی کشور به ناروا نسبت داده شد و خواهش من از دادستان این است که این موضوع را که در آن با حیثیت افراد بازی شده است پیگیری کنند.

زاهدی نسبت دادن فساد به این بزرگی به کل نظام اداری کشور را بسیار بدتر از افشای نام عده‌ای از دانشجویان عنوان کرد و گفت: خواهش من از قوه قضائیه این است که با همه مقصران این پرونده‌سازی چه حقیقی، چه حقوقی و به خصوص رسانه‌هایی که در این زمینه نقش داشتند برخورد کند و ما نیز در کمیسیون آموزش طبق آئین‌نامه 236 داخلی مجلس این موضوع را تا آخر پیگیری خواهیم کرد.

وی با تاکید بر عمل کردن کمیسیون آموزش به وعده خود مبنی بر برخورد با تخلف صورت گرفته در زمینه افشای نام بورسیه‌ها، اظهار داشت: منظور عدم برخورد با معدود تخلفات صورت گرفته در جریان بورسیه‌ها نیست بلکه سوال اینجاست که چرا اینقدر در این پرونده بزرگنمایی شد؟

رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشروح مصاحبه تلویزیونی امروز خود در زمینه بورسیه‌ها، در ادامه گفت‌وگوی خود با فارس گفت: وزارت علوم در اطلاعیه خود اعلام کرده است که در سال 85 یعنی زمان وزارت بنده آئین‌نامه‌ای به امضای وزیر رسیده است که طبق آن افراد بدون امتحان می‌توانند به خارج از کشور اعزام شوند.

وی در این باره ادامه داد: این آئین‌نامه در زمان دولت اصلاحات و مدیریت چپ‌ترین وزیر علوم تاریخ بعد از انقلاب تدوین و اجرایی شده است و مستندات آن نیز موجود است، پس چگونه آن را به دولت احمدی‌نژاد نسبت می‌دهند؟

زاهدی با ابراز تاسف از بی‌صداقتی وزارت علوم در اطلاعیه خود گفت: ما در اصلاحیه‌ای که در سال 85 نسبت به این آئین‌نامه که از دولت اصلاحات به ما ارث رسیده بود انجام دادیم و مقرر کردیم که صرفاً افراد برجسته علمی یعنی شاگر‌د‌اول‌های کنکور، دارنده مدال‌های المپیاد و تجلیل‌شدگان از سوی بنیاد ملی نخبگان حق اعزام به خارج از کشور بدون امتحان کتبی را دارند.

وی با یادآوری دقت وزارت علوم دولت‌های نهم و دهم در زمینه اعزام دانشجویان به خارج تاکید کرد: در هیچ دوره‌ای این مقدار سختگیری در مورد بورسیه‌ها صورت نگرفته است و هرگز مانند زمان اصلاح‌طلبان بی‌گدار به آب نزدیم.

رئیس کمیسیون آموزش مجلس با انتقاد مجدد بی‌تقوایی وزیر علوم در نسبت دادن آئین‌نامه‌ وزارت علوم دولت اصلاحات به وزیر علوم دولت نهم گفت: در جلسه فردا بعد از ظهر کمیسیون آموزش درباره تاریخ جلسه با وزیر پیشنهادی علوم تصمیم‌گیری خواهیم کرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها