امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۹:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121200
تاریخ انتشار: ۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۵۱
تعداد بازدید: 36
علی اکبر متکان رئیس بسیج اساتید دانشگاه شهید بهشتی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به اعلام نتایج

علی اکبر متکان رئیس بسیج اساتید دانشگاه شهید بهشتی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به اعلام نتایج بورسیه‌ها از سوی وزارت علوم گفت: اگر مصاحبه‌های آقایان در چند ماه گذشته مورد تحلیل و بررسی قرار بگیرد جای تعجب دارد. زیرا خبرهای ضد و نقیضی مطرح کرده‌اند که منطق‌شان از روی همین خبرها مشخص می‌شود.

وی افزود: بحث بورسیه‌های تبدیل به داخل از سال 71 انجام شده و روالی بوده که از گذشته وجود داشته است و دولت نهم و دهم قانون جدیدی را در این زمینه وضع نکرد.

متکان گفت: بسیاری از دانشجویان را به خارج از کشور فرستادند که به دلیل ضعف مدیریت پس از مدت کوتاهی بازگشتند، برخی هم بودجه دولت را خرج کردند ولی بازنگشتند، من از آقایان سوال می‌کنم زمانی که مسئولیت داشتید چه تعداد دانشجو را به خارج فرستادید که برنگشتند و چه تعداد به ضد انقلاب پیوستند؟ و برخی آبروی نظام را بردند. شما باید جوابگو باشید نه مدیرانی که با دلسوزی کار کردند.

رئیس بسیج اساتید دانشگاه شهید بهشتی ادامه داد‌: برخی با اینکه وثیقه سپرده‌اند به کشور بازنگشتند و پیگیری هم انجام نشد در حالی که دولت نهم آن را پیگیری کرد.

متکان گفت: برخورد باید با شما انجام گیرد که قرارداد ننگین با موسسه اسپر فرانسه را منعقد کرده و میلیاردها دلار پول به این موسسه پرداخت کردید بدون آنکه پول‌ها خرج دانشجویان بورسیه در کشور فرانسه شود.

وی افزود: بورسیه‌ها در دولت نهم و دهم باید بررسی شود ولی چرا پیش از آن را بررسی نمی‌کنید؟ اصلا مگر شما قاضی هستید که قضاوت می‌کنید؟ هم معترض هستید هم مدعی و هم قاضی؟

متکان ادامه داد:‌ سازمان بازرسی کل کشور باید تمام دوره‌ها را بررسی کند، چه بسا افراد بالای 50 سال را بورسیه کردند که پس از یکی دو سال بعد از بازگشت بازنشسته شده است.

وی گفت: ده‌ها فرد را به دانشگاه داخل بدون مدرک و پرونده فرستادند، ما هم می‌توانستیم 700 نفری که از کشورهای دیگر بازنگشته‌اند را اعلام کنیم ولی به نفع نظام نبود.

متکان اظهار داشت: می‌گویند چرا افرادی که با نگاه سیاسی ما مخالف بودند بورسیه‌ شدند. می‌گویند آزمون مشکل دارد پس چطور وزیر فعلی می‌تواند بحث نسبت 30 به 70 را در رابطه با آزمون شفاهی و کتبی آزمون دکتری صادر کند ولی آزمون از طریق مصاحبه با شرایط خاص مشکل دارد؟

وی با بیان اینکه وزارت علوم با نگاه سیاسی نمی‌تواند قضاوت کند، گفت: سازمان بازرسی کل کشور از سال 68 به بعد را بررسی کنند تا بداند چند نفر از این آقایان بدون آزمون بورسیه شدند؟

متکان افزود: در حال حاضر هم وزیر پیشنهادی را معرفی کردند و شروع به جوسازی می‌کنند که تأیید یا عدم تأیید وزیر را به دلیل بورسیه‌ها اعلام کنند.

معاون اداری مالی وزیر علوم در دولت دهم عنوان کرد: ما به خاطر ارزش نظام به دنبال پرونده‌سازی نبودیم ولی آقایان شروع به پرونده‌سازی کردند در حالی که به جای پرونده‌سازی باید به نظام خدمت کرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها