امروز : پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 21
۰۶:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 121215
تاریخ انتشار: ۳ آبان ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۵۴
تعداد بازدید: 42
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تصویرسازی روایات دینی به موازات ادبیات دینی از دیرباز تاکنون در کتب تصویری و دیگر آثار هنری وجود داشته ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تصویرسازی روایات دینی به موازات ادبیات دینی از دیرباز تاکنون در کتب تصویری و دیگر آثار هنری وجود داشته است. در این میان تشریح حماسه عاشورا نقش و جایگاه ویژه‌ای نزد هنرمندان دارد که بیشتر در قالب مصورسازی کتاب، نقاشی­ روی کاشی در تکایا، خیالی نگاری(نقاشی قهوه­‌خانه) و نقاشی­ پشت شیشه جلوه‌گر بوده است.

در دوران معاصر، گرچه تصویرسازی عاشورایی برای مخاطب بزرگسال بیشتر به پوسترها و بیلبردها محدود شد، ولی این گونۀ ادبی تصویری یکی از گونه­‌های شاخص و با اهمیت در ادبیات کودکان باقی ماند و ناشران معتبری به نشر کتاب­‌هایی با این مضمون پرداختند که برای بزرگسالان نیز جذاب بوده است.

بر این اساس آثار ارایه شده در نمایشگاه حاضر، شامل 38 اثر از 31 تصویرگر برجسته، نگاهی به دستاورد تصویرگران در سال­‌های اخیر به این موضوع دارد.

در این نمایشگاه هنرمندانی از جمله، بنفشه احمدزاده، محمدعلی بنی اسدی، عطیه بزرگ سهرابی، حمید رضا بیدقی، علی بوذری، راحله برخورداری، هدی حدادی، سحر حق‌گو، محمدرضا دادگر، نرگس دلاوری، روشنک درخشانی، مجید ذاکری، پژمان رحیمی‌زاده، پیمان رحیمی‌زاده، فرشید شفیعی، مه‌کامه شعبانی، امیر شعبانی پور، نوشین صفاخو، کمال الدین طباطبایی، حسام الدین طباطبایی، کیوان عسگری، حسن عامه کن، کیانوش غریب پور، فیروزه گل‌محمدی، مهنوش مشیری، عطیه مرکزی، مانلی منوچهری، رضا مکتبی، عاطفه ملکی‌جو، مریم نیکخواه ابیانه، امیر نساجی، علی هاشمی شهرکی شرکت کرده‌اند.

شایان ذکر است نمایشگاه «دشت گریان» روز یکشنبه 4 آبان ماه مصادف با اول محرم 1436 با حضور هنرمندان در نگارخانه لاله از ساعت 16 تا 20 گشایش خواهد یافت و برای بازدید علاقه‌مندان تا 28 آبان ماه از ساعت 9 تا 19 دایر خواهد بود.

نگارخانه لاله در تهران، خیابان دکتر فاطمی، ضلع شمالی پارک لاله واقع است.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها